לאחר תקופת הגשמים, בתים רבים חווים נזקים עצומים לרכוש ואף בנפשות. הגנים והבתים שלנו אוהבים גשם. עם זאת, כאשר גשם כבד מגיע ומלווה ברוחות, הוא עלול להזיק ולהרוס את העבודה הקשה שהשקענו בסביבתנו, לאורך האביב והקיץ. 

אחרי הגשמים החזקים, איך מתמודדים עם הנזקים? 

תזוזה לא מבוקרת בבניינים רעועים לאחר גשם, עלולה לגרום לאסון חלילה ולהביא ודאגה רבה לדיירים הגרים בו ובקרבתו. בניין הבנוי בבניה לא יציבה, או חומרי ומבני בניין לקויים, הם חלק מאלו הגורמים לתזוזה בזמן חורף ורוחות, ויכולים להשפיע על שלמות המבנה ואף לגרום להצפה (הרחבה על שאיבת הצפות).

 

אמנם ישנן סיבות אחרות לכך שמבנה יכול להתמוטט, אך טכנולוגיות חדשות והבניה המודרנית והחדשנית וההתקדמות בטכניקות הבניה, גורמות לכך שפתרונות רבים וטובים קיימים למהנדסים, בכדי להתמודד עם בעיות אלו.

תיקון מבנה רעוע לאחר הגשם – כיצד זה עובד? 

אם קיימת בעיה ביציבות מבנה, כדאי מאוד לדיירים, לפנות לחברת הביטוח כדי לדעת על אופן הטיפול בו. חברת ביטוח עשויה למנות שמאי מומחה שיבדוק אחר מצב הבית לפני שייחשב עלויות הטיפול בו. 

אופן השמאות יכולה לארוך זמן מה, אך תמיד רצוי לחכות לאבחנה נכונה, כי אם בסופו של דבר יהיה צורך בתיקונים מבנה, ניתן יהיה לבצע אותו במהירות רבה.

תיקון מבנים לא יציבים לאחר גשמים חזקים 

שיטות רבות קיימות, בכדי להתמודד עם סוגים שונים של תיקוני מבנים. אחת הבעיות היא קורוזיה הנוצרת בקשירות הקיר בחלל החדר, בעיה נפוצה ואופיינית לבעלי נכסים עם קירות חלל, והיא כוללת אסטרטגיות תיקון לא מסובכות.

ניתן גם להתקין יריעות פלדה אל חלד במבנה או להתקינם בקירות באמצעות שרפים ובאופן מכני, זאת כדי לייצב את המבנה. בנוסף, ניתן לבודד או להסיר קשרים פגומים או המקולקלים במידת הצורך. במקרים ספציפיים – ניתן אף להשאירם במקומם.

סדקים בקירות המבנה לאחר הגשם 

בעיה שאנו יכולים להיתקל בה הוא סדק קטן בקיר כתוצאה מהגשמים החזקים, וכן מתנועת ותזוזת אדמה, התומכת בקירות. תנועה זו בבניין מכונה בדרך כלל שקיעה, וגם בה ניתן לטפל ללא יותר מידי בעיות.

למידע נוסף בקרו באתרינו STUFFSTORE חברה לשיקום נזקים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *