אנשים עלולים להסתבך בפלילים מסיבות שונות. יש מקרים בהם הם בצעו עבירה ראשונית שאיננה חמורה, יחסית, יש אחרים שהוגשו נגדם תלונות על עבירות מין, גניבה ועוד, יש עבריינים מועדים שמבצעים עבירות פליליות ברצף ועוד מקרים נוספים. בכל המקרים הללו, ואחרים נוספים, טוב שיהיה עורך דין פלילי צמוד שייעץ וידריך בכל שלב. השלבים המוכרים בתהליכים אלו הם חקירות במשטרה, עם מעצרים או בלעדיהם, הודעה מהפרקליטות על הגשת כתב אישום פלילי, וכמובן, דיון בתיק בבית משפט לעניינים פליליים.

פרקליט מנוסה אמור להיכנס לתמונה כבר בשלב הראשון כדי שיוכל לפעול למען לקוחו כבר בהתחככות עם המשטרה. לנאשם יש זכויות בחקירות ועורך הדין יכול להדריך אותו לגביהם. יש לו זכות לשמור על שתיקה ואפשר לנצלה. הוא יכול למסור מידע מפליל על עצמו שלא במכוון והדבר יכול להוביל במיידית להגשת כתב אישום ולהסתבכות מיותרת בית המשפט. עבירה פלילית מחייבת רישום פלילי במשטרה ויש מצבים בהם ניתן למנוע אותו. רישום פלילי עלול לפגוע במסלול החיים של הנאשם. 

ניהול תיק בבית משפט הוא גולת הכותרת של פעילות עורך דין פלילי. כאן הוא יקדיש מאמצים עליונים ליצירת קו הגנה מוצק. הוא יבדוק את הראיות הנסיבתיות, העדויות, מסמכי החקירה, ידובב מעורבים בפרשה ונסה למצוא סדקים בתביעה. לעיתים, כל פיסת מידע חשובה. בנוסף, יבדוק התנהלות לא חוקית של המשטרה, יערער עדות של עדים שאינם מהימנים, יערער על השגת מידע מהנחקר בדרך פסולה ועוד. כל אלו עשויים למוטט כתב תביעה ולזכות את הנאשם.

המטרה המוצהרת של עורך דין פלילי מנוסה היא להביא לזיכוי הנאשם, או לפחות לאי הרשעתו על מקצת העבירות המיוחסות לו. מטרות נוספות הן למזער את העונשים ולהפחיתם ככל האפשר, להשיג עבודות שירות במקום מאסר, להגיע לעסקות טיעון, למנוע רישום פלילי, להגיש ערעור ועוד. הייצוג הינו בעל חשיבות רבה בהיבטים נוספים. הנאשם ומשפחתו מצויים במצב נפשי קשה, ולעיתים, אף במצב כלכלי ירוד. ליווי צמוד יכול לסייע נפשית לכל המעורבים. מומלץ לפנות לעורך דין מנוסה הבקיא בהלכות בתי המשפט למען ייצוג הולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *