מעבדה לתיקון מחשבים – מה ההכשרה של הטכנאים?

כל מי שמחזיק ברשותו מחשב, יודע שהוא זקוק גם לשירות של טכנאי מחשבים מידי פעם. טכנאי המחשבים אמור לסדר כל תקלה שמתעוררת במחשב וכאלה יש הרבה.

המחשבים חשופים לתקלות ואנחנו עדים לכך כי אלו זקוקים פעמים רבות לתיקונים שונים.

אז דבר ראשון חשוב לדעת כי יש תקלות רבות שהן ממש תקלות פשוטות וקלות ואפשר להתגבר עליהן בקלות. לא פעם, בגלל חוסר ידע אנחנו מוצאים את עצמנו משביתים את המחשב וממתינים עד לטיפולו של הטכנאי. לפעמים הטיפול בתקלה היא מאוד פשוטה. היא בסך הכול דורשת סגירה של יישומים שונים או התקנה של דרייבר כלשהו או אפילו רק כבוי מוחלט והפעלה מחדש של המחשב.

כאשר פונים אל איש מקצוע, אזי אם הוא אמין דיו, הרי שהוא יציע את הפתרון הפשוט. אך אם הוא לא כזה, הרי שהוא יציע לבצע תיקון יקר ומורכב.

טכנאי מקצועי אך גם אמין

אז ברור שאנחנו חייבים לבחור טכנאי אמין שלא יציע לנו פתרונות יקרים כאשר בכלל לא מדובר בתקלה של ממש. מצד שני, ברור שהמקצועיות של הטכנאי חייב לעמוד במקום הראשון. מחשב הוא לא מוצר זול. הוא לא מוצר שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו להפקיד אותו בידיים שהן לא מקצועיות. על כן, אנחנו צריכים לבדוק אל מי אנחנו פונים ולא למסור את המחשב שלנו אל כל מי שמוכן לתקן לנו אותו.
בלינק זה תוכלו למצוא מעבדת מחשבים מקצועית!

מה ההכשרה הנדרשת מהטכנאי?

כאן הגענו לנקודה הבעייתית ביותר. מה ההכשרה שאנחנו צריכים לדרוש או לצפות מהטכנאי. אז כאן אין הכרעה ברורה. לא נוכל לומר שחובה על טכנאי המחשבים להציג תעודה כי הוא אכן למד את המקצוע כמקצוע והוא רשאי לעסוק בתחום. מצד שני, ממש לא נמליץ על כל חובב מחשבים שמתמצא קצת ומכיר את המחשב, להפקיד בידיו את המחשב.

אז מה כן?

צריך פשוט לברר לפני שמוסרים את המחשב מהי רמת הניסיון של איש המקצוע והאם הוא מכיר את העבודה. חשוב לבדוק האם הוא יודע את העבודה והוא פותר את הבעיות בצורה מקצועית.
מוזמנים לפנות אל מוניטור מחשבים – מעבדת מחשבים מקצועית ובעלת מוניטין!

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *