איתי הלוכד

שיטות נפוצות ללכידת חולדות קידום רטמן

חולדות מוכרות בציבור גם בכינוי "עכברושים", והן חיות מכרסמות אשר מזיקות מאוד לבני האדם, חיות המחמד והרכוש ולכן יש ללכוד אותן מהר ככל האפשר ולמנוע נזקים פוטנציאליים עוד לפני שהתממשו. לכידת חולדות מיועדת למקצוענים בלבד בעלי ידע וניסיון ואין טעם לנסות לבצע את הפעולה בכוחות עצמכם, מה עוד שהיא עלולה להיגמר בטיפול רפואי. נשיכות ושריטות של חולדות עלולות להעביר מחלות כמו טיפוס והן גם עלולות לזהם את הסביבה בחיידקים קטלניים ולפגוע ברכוש ובתשתיות כמו צנרת, חוטי חשמל, קירות ורהיטים. כל אלה הופכים את החולדות לגורם מסוכן במיוחד, הדורש טיפול מיידי וללא כל דיחוי. 

שיטות להרחקת חולדות

המטרה המרכזית היא למנוע מגע כלשהו בין החולדות לבני אדם, בעלי חיים ורכוש. ריסוס מקדים באזורים בהם מתרכזות החולדות ימנע מהן לחזור לשם לאחר ביצוע הפעולה. ריסוס כזה דורש חומרי הדברה ואנשי מקצוע מנוסים בלבד, מאחר שמדובר גם בחומרים רעילים לאדם ולסביבה, ואלה יובילו למותן של החולדות, אבל עלולים לגרום נזקים בריאותיים גם לדיירי הבית ולבעלי חיים. לכן ניתן להשתמש בהדברה ירוקה, אשר מבוססת על פיזור מלכודות ופתיונות, שגורמים לחולדות להילכד בתא סגור. לפי חוק קיים איסור להרוג את החולדות ויש לשחרר אותן בטבע. פעולה זו מיועדת לבעלי מקצוע מנוסים בלבד עם הציוד המתאים. שיטה נוספת היא הרחקה באמצעות גלי קול, בתדרים שאינם מפריעים לדיירים.

פנייה לחברה אמינה

ריסוס ופיזור מלכודות דורשים פינוי זמן לאנשי המקצוע, שתפקידם הוא לרסס או לפזר מלכודות, והם נדרשים גם לאטום את פתחי הגישה ולספק הדרכה לדיירים כיצד להתמודד עם החולדות ביומיום. קיים הבדל בין נקטית האמצעים בבית פרטי לעומת בניין משותף, וחשוב לפנות אך ורק לחברה אמינה ובעלת ניסיון כמו איתי הלוכד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *