עורך דין התחדשות עירונית

בשנים האחרונות, אנו עדים להרבה פרויקטים הקשורים אל התחדשות עירונית, או במילים מוכרות יותר-תמ"א 38. פרויקטים אלה מקדמים את הבניה בישראל והיום, בשל המחסור במקומות דיור, פרויקטים מסוג פינוי בינוי יוצאים יותר לפועל. כל וועד בית של בניין העומד בפני תכנית זו, חייב להיות מיוצג ע"י עורך דין התחדשות עירונית. יש לוודא לגבי תקני הבניה ואישורים שונים של וועדת התכנון והבניה בעיר שבה מתקיים פרויקט של התחדשות עירונית.

בעלי דירות, יודעים בפני מה הם עומדים ויוצאים למסע ארוך ומייגע אשר מתחיל בניהול של משא ומתן שמתנהל בין הצדדים: דיירים –קבלן או יזם. יש לציין כי ישנן התלבטויות לא קטנות מצד הדיירים ולכן, רק מי שבקיא בתחום זה, כמו עורך דין התחדשות עירוניתיכול לפתור את הלבטים ולהבטיח את הדיירים באמצעות ערבויות כספיות מצד הקבלן או היזם, עד לתום הליך הפרויקט והכוונה היא עד לשלב קבלת המפתח.

בחירת עו"ד המתמחה בהתחדשות עירונית

ישנה חשיבות עליונה בבחירה של עורך דין התחדשות עירונית, כאשר זו מומחיותו, היות והוא חייב יהיה להיות בקיא בתחום דיני המקרקעין, הליווי המשפטי הארוך שאורך שנים עד לסיום הפרויקט וכן, בקיאות בתחום המסחרי ואספקטים רבים הקשורים לפרויקט מסוג זה. עו"ד המומחה בתחום זה, יקדם נכון את העסקאות וימצא פתרונות שיניחו את דעת הצדדים הנוגעים לעסקת נדל"ן מורכבת זו. 

שירותים שונים שמעניק עו"ד התחדשות עירונית

ישנם שירותים ספציפיים, אשר אותם מעניק עורך דין התחדשות עירונית כגון:

• ייצוג במשא ומתן בין הצדדים עד להסכם מחייב
• ליווי משפטי בשלב ביצוע הפרויקט הכולל את שלב המיסוי והתכנון
• ליווי וייצוג משפטי בפני וועדת התנגדויות בשלב אישור התכנית
• ליווי בהליך פינוי ובינוי כאשר מפנים את בעלי הדירות
• ליווי בשלב של מסירת הדירות בפרויקט תמ"א 38

לרוב, הבחירה של עו"ד המתמחה בתחום פנוי בינוי או התחדשות עירונית, תהיה באמצעות וועד בניין המגורים אשר בבניין קיימת תוכנית של פינוי ובינוי או חיזוק מבנים והוספת קומות ע"י היזם. יש לבחור עו"ד מומלץ שכבר היה מאחורי פרויקטים רבים מסוג זה וייצג אותם ביד רמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *