שינוי עילת סגירה של תיק – על מה זה משפיע?

ישנן כמה סיבות בגינן, יוכל פרקליט או שופט לשנות עילה בסגירת תיק מסוים. זה יכול להיות מהעדר ראיות מספיקות (חוסר ראיות), או מחוסר עניין לציבור וכן כשמכלול נסיבות העניין אינו מצדיק העמדה לדין ועוד. על מה כל זה משפיע?

 

שינוי עילת סגירה של תיק – על מה זה משפיע?

העדר ראיות מספיקות, מכלול נסיבות העניין אינו מצדיק העמדה לדין וכן, מכלול נסיבות העניין אינו מצדיק המשך חקירה או סגירת תיק בהסדר מותנה. ישנן כמה סיבות בגינן נוכל לבקש לסגור תיק של חשוד או לשנות את סיבת עילת סגירת התיק.

 

מה ההבדל בין עילות סגירות התיק השונות?

אז מה ההבדל בין עילות הסגירה השונות אתם וודאי שואלים. מרבית עילות הסגירה מותירות אחריהן רישום משטרתי כך שגופים ומוסדות שונים, יכולים לראות ולעיין בכך שהאדם נחקר במשטרה בחשד לביצוע עבירה מסוימת, וכן את הסיבה שבגינה הוחלט לא להגיש נגדו כתב אישום.

כמובן, שלרישום המשטרתי יש השפעה חמורה ביותר (תלוי מאוד במה בדיוק מדובר), על שמו הטוב של אדם ועל יכולתו להתקבל למקומות עבודה מסוימים, לשאת נשק, ולהתנהל בחופשיות כאדם ללא עבר פלילי.

 

למה חשוב שלא יהיה עבר פלילי?

ישנן מקומות עבודה שלא מקבלים לשורותיהן עובדים עם עבר פלילי. חלקן מחכים כמה שנים לסגירת תיק מסוים ואחרים, מעדיפים במקרים מסוימים, דווקא לתת צ'אנס לאנשים עם עבר פלילי להיכנס לשורותיהם במקום העבודה.

חשוב להבין שזה שיש לכם עבר פלילי, אינו דבר נחרץ אשר חורץ את גורלכם לעד, אלא מקובל לחכות כמה שנים כדי לראות שדברים לא ישנו וחזרו על עצמם פעמים נוספות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *