מצבר הינו רכיב חיוני בכל כלי רכב ממונע ואחד מתפקידיו  החשובים הוא להניע את מנוע הרכב. אחד שאיננו תקין אינו מסוגל למלא את ייעודו והרכב יישאר תקוע ולא יזוז. יש מספר דרכי פעולה למקרים כאלו ואחד מהם הוא הנעת המכונית על ידי כבלים המחוברים למצבר  חילופי תקין. הדבר יכול להתבצע על ידי מצבר של מכונית אחרת ובאמצעות חיבור כבלים. או על ידי כל אחד אחר מנויד שהינו תקין. חשמלאי רכב ובעלי מקצוע בתחום יכולים להגיע עם מצבר לרכב עד לבית או לכל מקום נדרש ושם להניע את  הרכב.

תקלות

העניין הוא, שכאשר הוא מפסיק לספק אנרגיה יש צורך לבדוק לעומק את  הסיבה לכך על  מנת שהתקלה לא תישנה. בעל מקצוע יכול לאבחן את הבעיה בקלות באמצעות מכשור מיוחד שבודק את עצמת המתח  החשמלי בו. במקרה כזה יש מספר אפשרויות. יש תקלות שמשביתות אותו לגמרי, יש שהתרוקן כתוצאה משימוש רב מדי ללא טעינתו מחדש או אחד שסיים דרכו. כאן המקום לציין כי אורך חיים של מצבר 12 וולט לרכב פרטי הינו בין 3 ל 4 שנים. במקרים של תקלה סופנית יש להחליף לחדש.

התאמה מושלמת

ניתן לבצע החלפה בשטח ועל בעל  הרכב לציין בפני בעל המקצוע את דגם הרכב ואת היצרן. על פי נתונים אלו יביא עימו המתקין את המצבר  החדש המתאים. חובה להתקין אחד בעל מפרט  המתאים לאלו של הוראות  היצרן. במידה ויוכנסו מצברים שאינם מתאימים עלולות להיות תקלות חוזרות ונשנות למערכות החשמל שמקבלות אספקת אנרגיה. מערכות אלו כגון: תאורה, מולטי מדיה, נעילת דלתות, הזזת חלונות ומראות ועוד חיוניות מאוד.

שירות זמין

איש השירות שמביא מצבר לרכב עד הבית יכול להגיע בשעות שונות ועל פי ההזמנה. אם מדובר בחברת גרירה הרי שהיא פועלת כל העת ורבים מהמנויים שלה מקבלים שירות מיידי. גם חברות שמשווקות מצברים ובעלי מוסכים מספקים שירות במהירות האפשרית.  בחירת המצבר נעשית על פי תכונותיו, וכמובן, על פי שיקולי מחיר ושיקולים אחרים של  בעל  הרכב. את ההתקנה יבצעו המומחים לכך על  הצד הטוב ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *