תאונות דרכים היא אחד הדברים הקשים ביותר שיכולים לקרות לאדם. בבת אחת חייו נהרסים והוא צריך לעבור אין ספור טיפולים רפואיים בכדי לחזור ולהיות כפי שהיה. לעתים מתלווה לתהליך גם טיפולים פסיכולוגיים שעל הנפגע לעבור והטראומה מהתאונה היא קשה ביותר. לצד זאת אנחנו צריכים לדאוג לקבל את הפיצויים המגיעים לנו ועלינו לפעול בשלל הבירוקרטיה הקיימת. בכדי לדאוג שנקבל את זכויותינו אנו חייבים לתעד כול מה שקרה בזמן התאונה, כלומר את הפגיעות ברכב שלנו ולא פחות חשוב מכך לשמור את כול המסמכים הרפואיים שיש לנו לאחר תאונת הדרכים. רק אם נדאג לשמור על כלל הדברים הללו נהיה בטוחים כי נקבל את המגיע לנו ונוכל להתקדם הלאה עם השלבים הבאים של תביעה לזכויותינו.

את מי אני תובע?

רבים לא מודעים לעובדה הפשוטה כי כאשר מתרחשת תאונת דרכים הם אינם צריכים לתבוע את הנהג הפוגע אלא את חברת הביטוח של הנהג הפוגע. בכדי להתנהל בסבך הבירוקרטיה הקיימת ניתן לפנות אל עורך דין תאונות דרכים שיעזור לנו לנהל את עניינו בצורה הרבה יותר טובה. עורך דין תאונות דרכים יכול להדריך אותנו בדיוק את מי לתבוע וכיצד עלינו לנהוג בתביעה בכדי לזכות בה. עורך דין ידריך אותנו את מי לתבוע ואילו מסמכים אנחנו צריכים להביא בכדי לזכות בתביעה שלנו. כמובן שצריך לבחור בעורך דין המתמחה בתביעות תאונות דרכים ולא בסתם עורך דין שמתמחה בעניינים אחרים. ככל שנבחר עורך דין יותר מומחה כך הסיכוי לזכייה בתביעה יהיה יותר גבוה.

איך מתקשר המוסד לביטוח לאומי לנושא?

לא רבים יודעים זאת אך לעתים תביעה בגין תאונת דרכים יכולה להיות מוכרת כתביעה נפגעי עבודה. תביעת נפגעי עבודה מוגשת לביטוח לאומי ומתנהלת שם. כאשר אנחנו נוסעים למקום העבודה ומתרחשת תאונות דרכים אזי אז היא תיחשב כתאונת עבודה ועלינו לדעת זאת מכיוון שהדבר קשור לזכויותינו. גם כאן עורך דין יכול לסייע לנו רבות לעמוד על זכויותינו ולקבל את המגיע לנו ולהרוויח כסף רב יותר. במקרה ובו אנו זכאים לפיצוי מביטוח לאומי הרי שגם אם לא פנינו אליו חברת הביטוח לא תשלם לנו את הכסף המגיע לנו מביטוח לאומי. יש להתייעץ עם עורך דין בכדי לקבל את המגיע לנו ולהבטיח שלא נקופח. ככל שנפעל יותר מוקדם ונפנה לעורך דין בהקדם כך נעמוד על זכויותינו ונקבל את הכסף המגיע לנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *