עסק קטן אינו מתנהל כמו עסק גדול, הקשיים שניצבים בפניו הרבה יותר גדולים והוא עומד בפני סגירה בצורה הרבה יותר קשה מאשר עסק גדול. הניהול של עסק קטן שונה בצורה דרמטית גם הוא מעסק גדול ועלינו להיות מודעים לכך כאשר אנחנו מעוניינים לפתוח עסק קטן. גם מנהלים של עסקים קטנים שכבר קיימים מודעים לכך והם מנהלים את עסקיהם בצורה אחרת לגמרי מעסקים גדולים. הניהול של העובדים, של הלקוחות של הכרת השוק ושל גורמים נוספים שונה לגמרי בין עסק קטן לגדול ועלינו לעשות את ההתאמות הנדרשות לכך. אחד הדברים שיכולים לסייע לנו בצורה הגדולה ביותר בכדי להתגבר על ההבדלים הללו בין עסק קטן לגדול הוא תוכנית עסקית. תוכנית עסקית איכותית יכולה לסייע לנו רבות להכין את העסק הקטן לקרבות המצפים לו ולהכין את העסק כיצד עליו להתנהל אל מול המטלות העומדות בפניו בחודשים ובשנים הקרובות. תוכנית איכותית תבטיח כי העסק יתנהל בצורה חכמה, יחסוך כסף וירוויח יותר וכל זאת תודות לתוכנית.

חשיבות התאמת התוכנית העסקית לעסק הקטן

כאשר אנחנו כותבים תוכנית עסקית לעסק קטן אנחנו חייבים להיות מודעים להבדלים בין העסק הקטן לעסק גדול. אין דינה של תוכנית לעסק קטן כדינה של תוכנית לעסק גדול. עלינו להכיר בכך כי התוכנית היא שונה ואנחנו צריכים לכתוב אותה באופן שונה ולהתאים אותה למציאות שבפניה ניצב העסק הקטן. ככל שנתאים את התוכנית בצורה יותר טובה כך העסק הקטן יתנהל בצורה יותר איכותית ויצליח לצלוח משברים ואיומים קיומיים על עצמו. ברגע שהתוכנית מותאמת לעובדת היותו של העסק קטן כך אנחנו נהיה בטוחים כי בעל העסק ידע להתנהל בצורה חכמה ולדעת בכל שלב מה עליו לעשות בכדי לצלוח את המשימה של ניהול העסק.

בחרו בחברה שבה ישנו דגש מיוחד לעסק קטן

כאשר אנחנו מתלבטים האם לכתוב תוכנית לבד או עם חברה עלינו לזכור כי זאת המומחיות של החברה וכי סביר שבלעדיה התוכנית העסקית שלנו לא תהיה טובה. אך לא די בבחירת חברה לא איכותית לכתיבת התוכנית העסקית ואנחנו צריכים לבחור חברה ברמה גבוהה שתיתן לנו את המענה הטוב ביותר. על החברה להיות מותאמת באופן מיוחד לתחום העסקים הקטנים והיא צריכה להבין כיצד לעבוד עם עסקים קטנים. אם תלכו לחברה המתמחה בעסקים גדולים הרי שתיבלעו שם ומהר מאוד אף אחד לא ישים עליכם ואתם תאבדו שם והתוכנית העסקית שלכם תיראה בהתאם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *