ביטקוין או אתריום – איזה מטבע עדיף?

בעולם המטבעות הווירטואליים יש שי שחקניות עיקריות. הראשונה והמוכרת ביותר נקראת בשם ביטקווין. והשנייה היא אתריום. שתי המטבעות הללו מוגדרות כמטבעות ווירטואליים, אבל יש הבדלים מהותיים ביניהם. וזאת כי תהליך הכרייה של שתי המטבעות הללו שונה זה מזה. מה שמשליך גם על הערך של המטבע ועל מאפיינים נוספים שלה. אבל יחד עם זאת חיי המסחר סביב המטבעות הללו תוססים מאוד, ובכל העולם יש מתעניינים, משקיעים וגם כורים.

 

אז מה להעדיף?

משקיעים עשויים למצוא את עצמן מול דילמה מורכבת, כזו שקשה להכריע בה – באיזו מטבע נכון וכדאי יותר להשקיע. האם בביטקווין שיש לו מעמד יציב מאוד והוא בעל ערך גבוה מאוד, או שמא מוטב לשים את הכסף ולרכוש אתריום. מטבע פחות מוכרת שגם הערך הנוכחי שלה נמוך יותר, אבל מצד שני יש לה עתיד משמעותי וסיכויים יפים לעליית ערך. כמו בכל החלטה פיננסית צריך לשים לב לכך שעסקאות הן דבר שלא תמיד ניתן לצפות את התוצאות שלהן מראש. אולי אפשר לומר שתמיד אי אפשר לדייק בתחזיות ולדעת מה יתרחש בעתיד. האם הערך של המטבע יעלה? האם ההשקעה כדאית? באיזו מטבע נכון לסחור?

 

ניהול נכון ופיזור סיכונים

בכל מה שקשור לעולם המסחר וההשקעות צריך לזכור שניהול נכון ופיזור סיכונים הם לוז העניין. במה דברים אמורים? אף אחד לא יכול לקבוע באופן וודאי במה נכון לסחור ובאיזה מטבע אפשר להניב רווחים יפים יותר. אבל כל סוחר מתחיל יודע לומר כי ככל שנפזר את הכסף שלנו בין עסקאות שונות ונדאג לכך שלא כל הכסף יהיה מושקע במקום אחד – כך אנחנו מפחיתים את הסיכון שנפסיד את כל הוננו בבת אחת.

 

למידע נוסף הכנסו לאתר הבא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *