הדברת דבורים

הדברת דבורים או צרעות זהו עניין רציני, ישנם אנשים הרגישים לעקיצות של דבורים וצרעות, מספיק להם עקיצה אחת בכדי לגרום לנזק חמור, עד בתי חולים ולעיתים נדירות למוות. ולכן כדי ואפילו חייב להזמין מדביר מוסמך ובעל ניסיון כדי לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. כיום ישנם מדבירים מוסמכים רבים שישמחו לבצע עבורכם את ההדברה. בשל כך חשוב לבדוק ולוודא שבחרתם חברת הדברה בעלת רישיון הדברה בתוקף.

הדברת צרעות ודבורים בשיטת עשן ריסוס

הדברת דבורים וצרעות הוא עניין רציני שכדאי להשאיר למומחים. בניגוד לדעות השונות שדבורים הן חברותיות וצרעות הן הקטלניות, שניהם יכולות לגרום לאותו הנזק. הרבה אנשים אלרגיים לחומר שהן מוציאות בעקיצה שלהן אך לפעמים אינם מודעים להם עד הרגע של העקיצה. לאחר עקיצה אחת הדבורים משחררות את כל העוקץ שלהן יחד עם חלק מהאיבריים הפנימיים שלהן, הצרעות לעומת זאת יכולות לעקוץ מספר רב של פעמים ולהמשיך להתעופף. בשל כך רצוי להדביר את הדבורים או הצרעות במקרה הצורך.

הדברה באמצעות פיתיון

בשיטה זו מה שהמדביר עושה הוא מפזר מעט חתיכות של בשר מורעל באזור שבו נמצאת הכוורת. הדבורים והצרעות מריחות את הריח ובאות לאכול מהבשר המורעל ולוקחות חלק אל הכוורת עצמה. הדבורים אינן יודעות כי הבשר מורעל, וכולן אוכלות ממנו, ותוך זמן קצר כל הכוורת מורעלת ומסיימת את חייה בחצר. הדברה מסוג זה חייב להתבצע רק בידי מדביר מוסמך ומנוסה שמורשה לעבוד עם רעלים ומודע למינונים שצריך לשים.

ריסוס ישיר

ריסוס ישיר מומלץ שיעשה על ידי בעל מקצוע, מאחר וריסוס לא מדויק עלול להרגיז את הדבורים ו/או הצרעות שעלולות לתקוף את המרסס חסר הניסיון. מדביר שאינו מקצועי ולא מכיר או שאינו מקפיד על הוראות הבטיחות עלול לגרום נזק לתושבי הבית. תמיד עדיף ומומלץ לשכור שירות ממדביר מקצועי ומנוסה בתחום ההדברה אשר יבצע עבורכם את ההדברה נגד הדבורים והצרעות.

בהתחלה המדביר מאתר את הקן שבדרך כלל נמצא על עץ, בפתחי תריסים, חורים בקירות ועוד. לאחר מכן המדביר מבצע ריסוס כימי של המקום שחומרים המותרים להדברה. בזמן ההדברה המדביר לבוש במסכה על פניו וחליפה מתאימה כך שתהיה הפרדה בינו לבין הדבורים ותמנע מהן לעקוץ אותו. את ההדברה מומלץ לבצע בחודשי הקיץ, מאחר והדבורים נוהגות להקים את קיניהן בזמן זה. לעיתים נדירות ישנו צורך ששני מדבירים יעבדו בו זמנית במידה והכוורת נמצאת במקום גבוה, כך שאחד יפיל את הכוורת והמדביר השני ירסס אותה.

הדברת דבורים

צרו קשר עכשיו!