קורס יסודות הצילום – מה תלמדו?

יסודות הצילום הינם רבים, והם מהווים מבוא לכל לימודי הצילום. ואכן כל צלם שיוצא לדרך בתחום חייב לעבור בצורה יסודית את הקורס ההתחלתי שכולל היכרות עם כל יסודות הצילום. בקורס זה מכירים את התחום, לומדים את המושגים הרלוונטיים, ומתנסים גם בפועל. הבה ונזכיר כאן מושגים שונים שתשמעו בוודאי בקורס יסודות הצילום. מושגים חשובים שילוו אתכם לכל אורך הדרך בתחום הצילום.

מושגים –

  • פיקסלים – בצילום דיגיטלי משתמשים במושג פיקסלים. אלו הנקודות שמרכיבות את התמונה בכללותה. ככל שהתמונה מורכבת מיותר פיקסלים, כך היא תהיה איכותית וטובה יותר. וגם אם נגדיל אותה היא תשמור על חדות. את הפיקסלים מודדים במידת הרזולוציה של המסך.
  • עדשה – עדשת הצילום משפיעה משמעותית על איכות הצילום. יש מגוון סוגים של עדשות, ויש להתאים אותן לפי נתוני הצילום, מטרת הצילום והתוצאה הרצויה.
  • Iso – זו מידת הרגישות של הצילום. ניתן לבחור לפני הצילום את מידת הרגישות, על מנת לקבוע את סוג התמונה ואת המראה שלה.
  • תריס – הריס הוא חלק מכני שנתפתח בעת הצילום למשך זמן מינימלי. משך הזמן בו התריס פתוח משפיע על התמונה ועל איכותה. במהלך קורס יסודות צילום לומדים גם על האפשרויות שקיימות בפעילות התריס.
  • עומק שדה – כל צילום מתייחס גם לעומק השדה שנתפס בתמונה. השדה שנתפס הוא זה שנראה ברור בתמונה, כל השאר יהיה מאחור מטושטש.
  • לוקיישן – כאשר אנחנו מצלמים עלינו לשלב גם טעם אישי וחוש אסתטי. וזאת כדי שהתמונה שמופקת תהיה נאה ותשרת את המטרה שלה. לשם כך יש לתכנן את הלוקיישן, וליצור אותו באמצעות אביזרים שונים. רלוונטי במיוחד בצילומי מזון, מוצרים וגם בצילומי ילדים.
  • תאורה – התאורה הטובה והמומלצת ביותר היא תאורת יום. אותה ניתן להשיג ביום בהיר בצילומי חוץ, או באמצעות תאורת חלון בתוך מבנה. אך כאשר אנחנו מצלמים במקום חשוך יהיה עלינו להיעזר באמצעים ממוכנים על מנת להאיר את התמונה בעוצמה הרצויה ובזווית המתאימה. את זה נוכל לעשות באמצעות אמצעי תאורה מקצועיים שמשמשים צלמים, על מנת להשיג תמונות מוארות ברמה הרצויה.

לפרטים נוספים ופגישת ייעוץ פנו עוד היום לירוק און ליין -בית ספר לתקשורת חזותית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *