מספון

האם נחזה במציאות בה המטריקס הופך למציאות? הסרט אשר יצא בתחילת שנות ה-2000 מספר על עולם בו הרובוטים השתלטו על העולם ובני האדם הם העבדים שלהם. ישנם עוד הרבה סרטים החוזים עתיד אפוקליפסי כזה שבו הרובוטים ובני האדם נלחמים זה בזה. אך נראה כי בזמן האחרון הויכוח הופך לפחות ופחות תיאורטי ויותר אנשים משתתפים בו ולוקחים אותו ברצינות. די אם נזכיר את הויכוח בין אילון מאסק למארק צוקרברג בנושא הרובוטים בכדי שניווכח כי קרב היום בו רובוטים יחליפו עובדים רבים ואולי רק אולי יתמרדו בבני האדם השונים. הטכנולוגיה מתקדמת בקצב מטורף ואין כל ספק כי בעתיד הקרוב נראה רובוטים שיבצעו פעולות שחשבנו שרק בני אדם יכולים לבצע. השאלה היא האם הרובוטים ילכו צעד אחד קדימה נוסף וישפיעו על חיינו בצורה שלא חשבנו שאפשרית.  

עובד מחסן – האם בעתיד תוחלף על ידי רובוטים?

אין ספק כי בעתיד הקרוב נראה מכוניות אוטונומיות שאינן נהוגות על ידי בני אדם. אך יש מקצועות נוספים שיכול להיות שייעלמו מן העולם. אחד מהמקצועות הללו הוא עובד מחסן. עובד מחסן מבצע עבודה חשובה מאוד והוא קריטי להצלחת העסק. אך שימו לב יתכן ובעתיד הקרוב נראה כי רובוטים יחליפו אותם. רובוט יכול באותה המידה כמו בן אדם לתייג מוצרים, לרשום אותם ולקלוט אותם. עובדות אלו מובילות לכך כי עתידם של עובדי המחסן לוט בערפל וקרב היום בו רובוט יחליף אותם. על כן עובדי מחסן רבים צריכים לחשוב על שינוי הקריירה שלהם ועל דברים נוספים שהם יכולים לבצע בכדי להבטיח את עתידם המקצועי ואת הקריירה שלהם.

מסופונים – הטכנולוגיה כבר כאן

אחת הדוגמאות הגדולות ביותר להתקדמות טכנולוגית אלו הם המסופונים. מסופונים מתייגים את המוצרים השונים וקולטים אותם למחסן. נכון כיום המסופונים מופעלים על ידי בני אדם. אך מה מונע מרובוטים להפעיל אותם. מכיוון שהטכנולוגיה הזאת קיימת כבר סביר שבעתיד נראה כי המסופונים מורכבים על רובוטים אשר מבצעים את העבודה בצורה לא פחות טובה מבני האדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *