בהתחלה היו תריסים מעץ או אלומיניום שכיסו את החלונות ומנעו אפשרות מאנשים מבחוץ להתבונן ולראות מה קורה בתוך המבנה. היום בבתים ובמשרדים רבים, אין בהכרח תריסים, לפחות לא במובן שאנחנו זוכרים ומכירים, אלא צלון, חשמלי או רגיל אשר מכסה את החלונות.

צלון הוא תריס דק מאוד אשר ניתן להתקין על כל חלון כמו שניתן להתקין סוככים, ובאמצעות חוט או מקל שמחובר אליו, אפשר לפתוח או לסגור איתו. עם הזמן הצלונים השתכללו, וכיום אנחנו יכולים למצוא במבנים רבים, צלון חשמלי. רעיון פשוט ונוח שמאפשר לנו לעלות ולהוריד את התריס בחלון בלחיצת כפתור.

התקנת צלון חשמלי וסוככים

אנחנו יכולים למצוא, כאמור, צלון חשמלי בבתים פרטיים, חנויות, משרדים ועוד. יש לציין שאנחנו יכולים למצוא אותו גם בחלונות חיצוניים וגם פנימיים, למשל בחדרי ישיבות או הקרנות. אנחנו יכולים למצוא צלונים חשמליים בסדרי גודל שונים, כשלעיתים הם מכסים חלון צמר ולעיתים הם מכסים מרפסות שלמות.

יש סיבות שונות מדוע אנשים בוחרים להתקין צלון חשמלי לבית או לעסק. למשל, אנחנו יכולים ליהנות מאפשרות של איטום הרמטי של כל החדר בעזרת צלון זה. הכל בזכות לחיצת כפתור אחת ותריסים אשר מתחברים אלה לאלה כשאנחנו סוגרים אותם, וכך אנחנו מפיקים הרבה יותר תועלת.

סיבה נוספת, אנחנו יכולים ליהנות מאפשרות ייחודית של סגירת התריסים בצלון דרך לחיצת כפתור בכל מקום. נניח אנחנו שוכבים במיטה ואין לנו כוח לקום, אנחנו יכולים לפתוח ולסגור את התריסים. כמובן שזה נכון לכל דבר שאנחנו עושים אם אנחנו נמצאים בטווח נגיעה מהכפתור שמאפשר לנו את זה.

עוד נקודה שצריך לשים אליה לב בהקשר של צלון חשמלי היא, כשאנחנו בוחרים לעבוד עם צלון כזה, הוא מקנה למבנה כולו ובפרט לחלל החדר בו אנחנו מבקשים להתקין אותו, מראה הרבה יותר נעים, אלגנטי, מראה ייחודי. לא מדובר על תריסים מסיביים, לא מדובר על חלונות אשר מכוסים בתריסים שאינם מתאימים להם, אלא מדובר על תריסים מעוצבים יפה, עדינים, כאלה שיכולים להתחבר עם סט חלונות כפי שאנחנו מוצאים לנכון בהתאם לסוג החדר.

>>> בנוסף לצלון חשמלי מומלץ לבדוק פרגולות אלומיניום מבית סוככי תבל

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *