מחלה זו ידועה גם בשם "אטופיק דרמטיטיס". מחלה זו מופיעה בצורה של קשקשת על קפלי העור. השם שלה ניתן לה בגלל ההקשר של המחלה לבין התגובה אלרגית, לכן היא שכיחה בקרב אנשים רבים שסובלים מאלרגיות וגם בחולי אסטמה.

מחלה זו ידועה יותר בקרב אוכלוסיית התינוקות והילדים, והיא באה לידי ביטוי גם בהתקפים שניתן עם הזמן להפחית אותם וכמו כן, את העוצמה שבהם הם מגיעים. במאמר זה נפרט אודות התסמינים של המחלה.

תסמינים של אסטמה של העור

התסמינים יכולים לבוא לידי ביטוי בפריחה שמופיעה בצבע חום אדום, בעיקר באזור של הקפלים של העור. הנגעים יכולים להיות מורמים כלפי מעלה וגם להכיל נוזל. האזורים הבולטים שבהם מתמקדת המחלה על הגוף הם בקפלי המרפקים או באזור הברך, אך הם יכולים גם להגיע לאזור הידיים והרגליים, הפנים והחזה. כמו כן, במקרים מסוימים הפריחה יכולה להיות להתפתח באזור העיניים ולגרום לנפיחות ואדמומיות במקום.

איך הנגעים הללו משפיעים על הלוקה בהם?

הנגעים מאוד מגרדים והגרד מתגבר יותר בשעות הערב והלילה. בחלק מהמקרים ניתן להיפצע בעקבות הגרד ולגרום לנוזל להיות מופרש החוצה. חשוב לציין שגירוד יתר ופציעה של הנגעים יכול לגרום לזיהום של חיידקים מה שמגביר למעשה את הגרד ודורש טיפול במשחה.

מתי מופיעים התסמינים של המחלה?

התסמינים של אסטמה של העור מופיעים לרוב בילדותו של החולה ודי נדיר שהיא תופיע לאחר גיל חמש. התסמינים באים בהתקפות, כשלעיתים גם במרווחים קצרים. יש מצב בהם המחלה נרגעת והמרווחים הם לאורך שנים.

מה עשוי להחמיר את התסמינים?

המציאות מראה שקשה לשלוט על התסמינים השונים ולגלות מתי המחלה עלולה להתפרץ שוב, אך קיימים כמה גורמים שעשויים להחמיר את התסמינים ולעורר אותה, חלק מהם: זה סטרס ולחץ, עור יבש מאוד, מקלחות רבות מידי, הזעה יתרה של הגוף, שינויים במזג האוויר, אזור צחיח וגם שימוש בתכשירים מסוימים יכולים לעורר את המחלה, כמו סבונים, משחות ועוד. גם בגדים וסוגי אריג יכולים לעורר תגובת אלרגיה שתתבטא בפריחה שאופיינית למחלה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *