אבזור רכבי ביטחון

רשימת חובה לאבזור רכבי ביטחון

מה הופך רכב לרכב ביטחון? סביר להניח שקודם העובדה שמשתמשים בו לצרכי ביטחון ומי שנוהג בו הוא איש ביטחון, לאחר מכן זה שהוא צבוע בצבעים מסוימים ויש עליו סמל של רכב ביטחון, ולבסוף עצם העובדה שהוא כולל אבזור שיש רק ברכבי ביטחון, זה מה שהופך אותו לכזה.

מאחר ואנחנו לא יכולים לקבוע מי ינהג ברכב וכיצד הוא ייראה, אנחנו נציג בפניכם את רשימת האביזרים אשר כל רכב ביטחון חייב להחזיק. לפני שנתחיל במשימה חשוב להבהיר, רשימת האביזרים היא מפורטת ומלאה, אך זה לא אומר שכל רכב ביטחון חייב בכל אחד מהאביזרים, יכול להיות מאוד שחלק מהאביזרים הם מיותרים וניתן גם לא להשתמש בהם ברכב כזה או אחר.

מה צריך להיות ברכב ביטחון

מערכת כריזה – כמעט כל רכב ביטחון מחזיק מערכת כריזה שמאפשרת לו לבקש מהנהגים או מהולכי הרגל לפנות את הדרך, מאפשרת לכרוז הוראות מסוימות ועוד. מדובר במערכת שמחוברת לרכב ומאפשרת לבצע עבודה מהירה ונוחה.

מגפון – לצד מערכת כריזה שפועלת מתוך הרכב, רצוי שיהיה בו גם מגפון למקרה שצריך לצאת מהרכב ולהתרחק ממנו. כך ניתן לקרוא הוראות שונות בצורה נוחה.

פנסים – מדובר לא רק על מערכת פנסים מוגברת לרכב אלא גם על פנסי יד שמשמשים אותנו כשאנחנו יוצאים מהרכב. הם יאפשרו לנו לבצע סריקות או מעקבים בצורה נוחה.

מצלמות – גם כאן מדובר על מערכת מצלמות שעובדת הן מתוך הרכב כלפי התנועה מסביב, והן מצלמות ניידות שאנחנו יכולים לקחת איתנו לכל מקום ולצלם אירועים שונים בהם אנחנו משתתפים או צופים בהם מרחוק.

ערכות מחסום – כל רכב ביטחון צריך שתהיה לו אפשרות לבצע חסימה בתנאים נוחים. מדובר בערכות מחסום דוקרנים אשר מגיעים בצורות שונות.

מארזים קשיחים – מארזים בהם ניתן לשים את החפצים השונים ברכב בצורה מסודרת. מארזים אלו בנויים באמצעות מגירות נפתחות.

מערכות הבהוב – מערכות שאנחנו מתקינים על גבי הרכב ומאפשרות לנו להבהב בצורה שכול הנהגים האחרים יכולים לראות, יותר מאשר מערכת רגילה של רכב.

פנס מהבהב – מדובר באותו פנס שאנחנו רואים לא פעם על גגות של מכוניות ביטחון, כשאנחנו מדליקים אותם, הם מהבהבים באור חזק שמסמל שאנחנו צריכים לעבור.

גשרי תאורה – גשרים המורכבים מנורות שונות, אותם ניתן להתקין על גבי הרכב בצורות שונות ולהאיר אותו באופן בולט. אנחנו מכירים את זה מרכבים של המשטרה, מגן דוד ומכבי אש.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *