מה הדרך הטובה ביותר לבחור פסיכולוג מומלץ

טיפול פסיכולוגי הינו חוויה אישית ומעמיקה מאוד, במהלכו נוגע המטופל בנבכי נפשו. הוא עובר תהליך של שיתוף ועיבוד, כל מחשבותיו, מעשיו, רגשותיו ותחושותיו עוברים חשיבה והתבוננות מחודשות בעוד הוא תר אחר האלמנטים אשר עוצרים אותו, בתהיה אחר הפתרון שיסייע לו לשפר את איכות חייו, ויאפשר לו להתקדם לשלב הבא.

למטופל דתי מומלץ מטפל דתי

ברור ומובן, כי מטפל דתי יבין היטב את עולמו של המטופל הדתי, הוא נמצא שם, הוא מכיר את הסיטואציות, מבין את המנהגים, מכיר את הקודים החברתיים, מוקיר את הערכים של המטופל, ולא יזלזל בהם, כפי שמטפל שאינו דתי עשוי לעשות, ובכך לשבור את עולמו של המטופל עוד יותר.

בנוסף, מכיוון שהמטפל מכיר את עולמו הדתי של המטופל, נחסכות שעות רבות של אנרגיות שישפכו לריק לצורך הסברת העולם הדתי.
בקישור זה תוכלו למצוא מטפל דתי מקצועי!

אין כמו המלצות של חברים

כמו בכל תחום, כך בוודאי בנכס היקר ביותר שיש לכל אחד: הנפש שלו, לא מומלץ ליפול על מטפל אקראי. חשוב לערוך בירור מקיף ויסודי, לשמוע המלצות מחברים, מכרים וקרובים, ולשמוע מהם על פסיכולוג שהם מכירים אישית, כזה שהם הכירו את עבודתו ואת תוצאותיה מקרוב, והם אכן ממליצים בלב שלם.

ללכת אחרי הלב

חברים ממליצים על פסיכולוג אחד, אבל הלב שלכם לוקח למישהו אחר? למעשה, בבסיס הטיפול מונח האמון שיוצר המטפל בקרבו של המטופל, אז נניח שהחבר שלכם היה מאוד מרוצה מהפסיכולוג שלו, ולכן הוא ממליץ גם לכם ללכת אליו – אין הכרח כי מה שהתאים לחבר יתאים גם לכם, לכן – חשוב ללכת אחרי מה שהלב שלכם נמשך אליו, חפשו לכם פסיכולוג שצורת הטיפול שלו צועדת בנתיב של הלב שלכם.

בכל מקרה ניתן לחפש המלצות ברשת עבור המפל שהלב שלכם חושק, ולהתרשם מהאופן שבו המטופלים שלו ממליצים או להיפך.

חושב לזכור שטיפול פסיכולוגי הינו תהליך שנובר בעומקי הנפש, והוא עשוי לגרום טלטלה עזה, ולבטים קשים ביותר, אתם עשויים לעבור שלבים של פקפוק הן בעצמכם, והן במטפל ובשיטת הטיפול, אולם חשוב להתמיד עד הסוף – ולצמוח!

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *