הדרכת אש

אש – הסכנה הגדולה ביותר לעובדים

 

אם אנחנו עובדים במפעל אנחנו בטח יודעים כי מעלינו מרחפות שורה של סכנות המשפיעות על מקום העבודה שלנו ועל חיינו. תאונות עבודה מתרחשות באופן דיר ואנחנו צריכים לעשות הכול בכדי להתמודד עמן. ככל שנדאג לטפל בסכנות שמצויות שמפעל כך העובדים שלנו יחושו בטוחים יותר וזהו כמובן דבר בעל משמעות רבה. עלינו לעשות הכול בכדי להתמודד עם הסכנות ואנחנו צריכים לטפל בהם בצורה דחופה. אחת הסכנות הברורות ביותר לכל עובד במפעל היא האש. האש יכולה לקרות בגלל טעות אנוש, או בגלל קצר חשמלי והיא מגיעה בהפתעה גמורה והיא מתרחשת תוך שניות ספורות. האש היא סכנה עצומה לרכוש שלנו וגם לעובדים שלנו ואנחנו צריכים לעשות הכול בכדי להתמודד איתה ומוטב מוקדם מאשר מאוחר. תאונות אש יכולות להיות נפוצות הרבה יותר ממה שאנחנו חושבים ומחובתנו לעשות הכול בכדי שהם לא יקרו.

כיצד אני יכול להתגונן מהאש?

בכדי להתגונן מהאש אנחנו יכולים לעשות דברים רבים. ראשית חייבים לכתוב נהלים ברורים כיצד יש להתנהל במפעל ומה עלינו לעשות כל העת בכדי להבטיח כי לא ניתקל בקשיים ובאש מציקה. ככל שנדאג לטפח נהלים אלו כך אנו נהיה בטוחים יותר מפני האש. דבר נוסף שאותו עלינו לעשות הוא לדאוג כי ננקוט בהליכים מניעתיים בכדי להבטיח כי האש לא תתקוף אותנו ובכדי להיות בטוחים כי אנחנו יכולים להתמודד עמה ובכלל למנוע ממנה לפרוץ. אך לעתים לא משנה מה אנחנו עושים האש פורצת ומציקה לנו. במקרים אלו אנחנו צריכים להכין את העובדים שלנו על ידי ביצוע של הדרכת אש. הדרכת אש היא הכרחית לביטחון של העובדים ואנחנו צריכים לבצע אותה בכדי להבטיח כי אנחנו לא ניקלע לקשיים ובעיות.

חשיבות האיכות של הדרכת האש

כאשר אנחנו מבצעים הדרכת אש עלינו להבטיח כי היא תהיה ברמה מסוימת וכי האיכות שלה תישמר בכדי שהעובדים בעת סכנה ידעו בדיוק מה עליהם לעשות וכיצד הם צריכים להתנהג עם האש. ככל שהעובדים ידעו יותר טוב מה לעשות כך הנזק לרכוש ולנפגעים יהיה קטן יותר.

 

בנוסף מאמר זה יוכל לעניין אותך 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *