תעודת יושר מהמשטרה זה בעצם מסמך עם מספר דפים המעיד על העדר עברו הפלילי של אדם. ישנם לא מעט מקרים שבהם אזרח במדינת ישראל יכול להתבקש להציג תעודת יושר מהמשטרה, ואם זה המצב אתכם, אז המאמר הזה בדיוק בשבילכם, שכן אנו מתכוונים לדון בסוגיות החשובות הנוגעות לעניין.

תעודת יושר

מי רשאי לעיין ברישום הפלילי?

ישנו מספר מצומצם של גופים ציבוריים, וזאת לצד האדם שהרישום הפלילי נוגע אליו, אשר רשאים לבקש את המידע המדובר. גופים כמו מס הכנסה והשב"כ יכולים לגשת אל הרישום הפלילי של כל אדם במדינת ישראל ללא כל אישור חיצוני.

אם התבקשתם לבדוק את הרישום הפלילי שלכם בכדי להתקבל ליישוב קהילתי, לשאת נשק או להתקבל למקום עבודה, אתם תוכלו לעשות את כל התהליך הזה בעצמכם. תצטרכו לגשת לתחנת המשטרה עם תעודת זהות, דרכון ושתי תמונות פספורט. את הרישום הפלילי תוכלו לקבל בעצמכם.

במידה והתבקשתם להציג רישום פלילי למען השגרירות, דעו לכם שאתם אמנם תצטרכו להגיע לתחנת המשטרה, אך לצד זאת לא תוכלו לקבל את התעודה בעצמכם, אלא היא תשלח ישירות לשגרירות.

התמודדות עם תעודת יושר מהמשטרה אשר איננה נקייה

במקרים בהם אנשים רוצים להתקבל למקומות עבודה אשר דורשים הצגה של תעודת יושר, חשוב מאוד שהיא תהייה נקייה, שכן כך הסיכויים שאותו אדם יתקבל למקום העבודה יעלו פלאים. בכל אופן, האפשרות שעומדת בפני אלו שמחזיקים בתעודת יושר לא נקייה היא לבדוק אופציה של מחיקת רישום פלילי.

בעזרתו של עו"ד פלילי מנוסה במקרים מסוימים ניתן למחוק רישום פלילי, וזה משהו שכדאי לכם לשקול במידה ואתם נאלצים להתמודד עם הסוגיה. דבר נוסף שתצטרכו לקחת לתשומת לבכם הוא שלא כל עורך דין יעזור לכם במידה זהה, ולפיכך אתם צריכים למצוא אחד מקצועי שהצליח לעשות עבודתו בהצלחה רבה לאורך שנים רבות, כמו עו"ד גיל באיער.

עו"ד גיל באיער מעניק ייעוץ ללא התחייבות, וזאת כאשר הוא נחשב למומחה בתחום. כך שאם אתם לא רוצים לבזבז את הזמן שלכם, פשוט פנו אליו בהקדם.

לעוד פרטים על תעודת יושר מהמשטרה, תוכלו לקרוא באתר של עו"ד גיל באיער בקישור זה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *