ניהול בית משותף זה דבר אשר רלוונטי לכל בניין אשר מתיימר להיות בניין תקין, נקי ונעים למגורים. אלא שבהעדר היכולת של האנשים המתגוררים בבניין משותף לעסוק כיום בכל מה שדורשת תחזוקת הבניין, בניינים רבים מוצאים את עצמם לא מתוחזקים, מלוכלכים ולעיתים אף ללא יכולת להתמודד עם בעיות שונות אשר צצות בבניין כגון: הצפות. חשוב מאוד לדאוג לגוף אשר ידאג לניהול בית משותף, גם אם הגוף הזה לא יהיה גוף המורכב מתוך דיירי הבניין. כיום ישנה אלטרנטיבה לגוף מעין זה, אשר לא הייתה בעבר. לאלטרנטיבה הזו קוראים: חברה חיצונית העוסקת בתחום ניהול בתים משותפים.

למי כדאי לבחור בחברה חיצונית העוסקת בתחום ניהול בתים משותפיםhouses-670327__3401

כאמור, בניין חייב שיהיה אדם או מספר בני אדם אשר יהיו אחראים על התחזוקה השוטפת שלו. בעבר, ועד הבניין היה תפקיד נחשק ושכנים רבים התמודדו על הכניסה לוועד זה.  הועד היה נבחר על ידי בחירות שהיו נערכות בקרב כלל דיירי הבניין. אולם כיום, המציאות הפוכה לחלוטין. מרבית דיירי בניינים אינם מעוניינים בתפקיד אשר יסב להם כאב ראש והתמודדות פרקטית עם לא מעט דברים הדורשים פיקוח וניהול בבניין. כמו כן, מרבית הדיירים אינם מעוניינים לרדוף אחר דיירים אחרים בדרישת תשלום. מכך יוצא שבניינים רבים נותרים ללא גוף אשר דואג לניהול, לתחזוקה ולפיקוח על כל מה שרלוונטי להתנהלותו התקינה של הבניין.

על מה חשוב לשים דגש בבחירת חברה חיצונית עבור ניהול בית משותף

אחד הדברים שחשוב לשים עליהם דגש הוא הזמן שבו החברה מעניקה מענה לקריאה או פנייה מדיירי הבניין בשל בעיה כלשהי. חברה אשר לוקח לה לא מעט זמן לענות ולהיות זמינה לצרכי דיירי בניין, במצבי חירום כגון: פיצוץ בצנרת אשר גרם לשיטפון- לא יהיה מענה מהיר מהחברה והנזק שיגרם יהיה נזק כבד. החברה הנבחרת חייבת להיות חברה מקצועית, אחראית וזמינה מיידית לכל קריאה של דיירי הבניין. מלבד זאת, חשוב שהחברה תפעל בשקיפות מול דיירי הבניין בכל הרבדים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *