5 מצבים בהם מומחה לדיני אינטרנט יוכל לסייע לעסק שלך

אוהבים אינטרנט ומשתמשים בו לעבודה לפרסום אישי ולמימוש חופש הביטוי? הנה חמישה מקרים שבהם יש צורך במומחים לדיני אינטרנט:

  • גם אם אתם אנשים רגועים בדרך כלל עדיין יש מצבים שבהם מתלהטות מעט הרוחות ואתם מרשים לעצמכם לומר דברים שללא מקלדת לא הייתם אומרים פנים אל פנים. יכול להיות שתיתבעו על כך על לשון הרע או דיבה וזהו מצב שיש לתקן מהר משום שאפשר היום לתבוע על כך עשרות אלפי שקלים גם ללא הוכחת נזק.
  • יש לכם עסק מצליח אבל מתחילות להתפרסם תלונות טורדניות וביקורות שליליות שאין להן קשר למציאות וברור לכם שמישהו מנסה לפגוע במוניטין שלכם? מוניטין דיגיטליים הם בדיוק מה שמומחים לדיני אינטרנט עוסקים בו כדי לסלק את האזכורים מהרשת וממנועי החיפוש וכדי לתבוע את האחראים לכך.
  • פרסמתם מאמר או פוסט חדשני ומבריק שגרם להערכה ושיתפו אותו רבים, אבל לפתע מתברר לכם שמישהו ציטט מתוכו מבלי שנתן לכם קרדיט ועוד התיימר להיות בעל הרעיון? זה הזמן לתבוע על הפרת זכויות יוצרים באינטרנט ועל פלאגיאט, שהוא עבירה שתקפה להעתקה ולגניבת יצירות גם בדפוס וגם באינטרנט. אם מדובר גם בטקסט שעשו בו שימוש מסחרי והוא קשור להכנסות שהתקבלו ממנו, על אחת כמה וכמה שחובה לטפל בכך.
  • התחזו אליכם באינטרנט ועשו שימוש בזהות שלכם כדי לרמות, להפיץ מסרים פוגעניים, להכפיש אתכם ולגרום לכם נזק כתוצאה מכך? יש כמה וכמה צעדים שחובה לנקוט כדי לטפל בכך.
  • כל מי שמתכוון להשתמש באינטרנט למטרות מסחריות, בין אם מדובר בהפצת ספרים וחוברות ובין אם מדובר בבעלי אתרים או ממציאי אפליקציות למיניהן חייבים לעגן את הזכויות שלהם בחוזים מול כל מי שקשור לכך כדי להגן על זכויות יוצרים ועל רווחים.

למידע נוסף בנושא עורך דין לדיני אינטרנט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *