למצא פסיכולוג בתל אביב

למצא פסיכולוג בתל אביב זה כמו למצא מחט בערימה של שחת. למוצא המאושר ממתינה חוויה מעצבת ועוצמתית. תל אביב היא עיר סוערת, מלאה רוח חיים ונוף אנושי מרתק ומגוון. החוויה של החיים בתל אביב היא בעיקר חוויה של שחרור מכבלים ומוסכמות והיכולת להיות אדם חריג ושונה באופן כזה שיקבלו אותך כמו שאתה. בלי השיפוטיות החיצונית המוכרת ממקומות קטנים יותר. עצם קיומו של ההמון, הוא לב החויה התל אביבית. אבל יש גם צד נוסף לחוויה של ההמון, והיא עוצמת הניכור התל אביבי. העובדה שאינך מכיר ואינך מוכר. היעדר השורשיות, הקהילתיות, החמימות של מקום מגורים קטן שהניתן לתפוס אותו באמצעות החושים. גודלה של תל אביב הוא לפעמים בלתי נתפס, קצת בדומה לכרך עירוני גדול כמו לונדון, פריז, טוקיו או בנקוק [למרות ההבדלים התהומיים].

נגישות נוחה לקליניקה של הפסיכולוג בתל אביב

נדמה כי לפני הכל, למחפשים פסיכולוג בתל אביב חשובה נגישות נוחה לקליניקה של הפסיכולוג בתל אביב. מדובר במקום שבו יש תחבורה ציבורית שוטפת, מכמה כיוונים, בתדירות גבוה ובמרחק נוח מהתחנה אל הקליניקה. חשובות גם האפשרויות השונות של תחבורה נוחה, כולל אוטובוס, רכב, מוניות שירות, ומספר חניונים בקרבת מקום. חשוב גם שהקליניקה עצמה תהיה ממוקמת ברחוב שקט, רחוק מסאון העיר. לכאורה מדובר במציאות חיצונית, אבל מסתבר שלא תמיד אנו ערים לאותה מציאות החיצונית ולהשפעתה העצומה על החוויה הפנימית שלנו. mental-1831391__3401

כמה זמן נמשך הטיפול הפסיכולוגי?

זו שאלה מורכבת. התשובה כמובן טמונה במטופל.  נדמה שמשך הטיפול אורך בדיוק כמשך החוויה והצורך של המטופל להגיע לטיפול פסיכולוגי. כל עוד שהמטופל מרגיש שהטיפול הפסיכולוגי תורם לו, מעדשיר אותו, עוזר לו. לפעמים יכול להיווצר מצב של קושי קיומי נקודתי, כגון פרידה רומנטית, שידרוש טיפול נקודתי, ממוקד וקצר טווח. לפעמים המטופל יחווה קשיים עמוקים יותר, כגון תחושה כללית של תקיעות או דיכאון הנמך לאורך זמן רב. תחושה שכזו תצריך כנראה תהליך טיפולי ארוך יותר, כדי לחוש בהטבה ניכרת.

פסיכולוג בתל אביב – על מה הוא חולם?

פסיכולוג בתל אביב – על מה הוא חולם? על האפשרות להיטיב עם המטופל באמצעות החלומות שלו, של המטופל. החלום הוא אשנב לנפש, חור הצצה, כמו חור המנעול בדלת כניסה גדולה. החלום מאפשר לפסיכולוג להגיע למוקומות עמוקים שהינם הבלתי מודע. הגישה של הפסיכולוג להבנת החלום, טמונה בהבנה של המהמעות האישית של המטופל את הסיפור של החלום ואת המרכיבים שלו. היכולת לפענח, לפרש ולהבין את החלום, טמונה ביכולת של הפסיכולוג לפרש על פי "מקרא" של סמלים, על פי מילון של מונחים. על הפסיכולוג מוטלת המשימה, כיצד להבין את כוחות החיים והאופטימיות הנרמזים בחלום, קשיים בדימוי העצמי אל מול היכולת לחתור למימוש, הכוח ללמוד לחיות באופן טוב יותר ולא ממקום של הימנעות. הטיפול יכול להתקיים בקליניקה של הפסיכולוג, בבית שלך ואפילו בישיבה תחת פרגולות במרפסת ביום קיץ חם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *