תפירת וילונות

תפירת וילונות

יש אנשים שמבקשים לרכוש וילון מוכן ויש אנשים שמבקשים לרכוש בד ואותו להפוך לווילון. אין אופציה נכונה או לא נכונה, אך יש לקחת בחשבון שכאשר רוכשים ווילון קיים ניתן הרבה יותר מהר להתקינו על המוט שמעל החלון, כך שהרבה יותר מהר ניתן ליהנות מכלל התוצאה. לחלופין כאשר בוחרים באופציה השנייה (לרכוש בד ולהפכו לווילון) הרי שמדובר בהרבה יותר השקעה, גם אם בסופו של יום מדובר בהתאמה מלאה.

תפירת וילונות

עבודה למומחה

אומרים שהקו ישר הנו הדרך הקצרה ביותר, אך יחד עם זאת כאשר מדובר בעולם התפירה, הרי שיש לקחת בחשבון שתפירה של קו ישר אינה משימה כלל קלה, במיוחד כאשר מדובר בקו ישר שצריך להתמשך לאורך לא מעט בד. אי לכך רגע לפני שגוזרים ותופרים, יש לוודא שמוסרים את הבד לידיים של מומחה, אחרת לא רק תהרסו את הבד ותאלצו לרכוש מחדש, אלא בין היתר תחכו, תצפו ולבסוף תתאכזבו, ולו כי לאחר שתשקיעו מאמץ ותתלו, רק אז תגלו שהתוצאה כלל אינה ישרה.

כוחו של קו ישר

לצד העובדה שחשוב ביותר להביא למומחה לתפור את הווילון, גם יש לקחת בחשבון שיש לבחון כראוי את האורך הרצוי. אי לכך ברוב המקרים יש למדוד את אורך החלון ולהוסיף לו כחמישה עשרה סנטימטר, אך יש אנשים שאוהבים לשחק על מראה של וילונות הרבה יותר ארוכים, ועל כן יש מראש להחליט מאיזו נקודה מבקשים לתלות את המוט ועד איזו נקודה מבקשים שהווילון יגיע, כאשר יש לקחת בחשבון שווילון אורך יתר המידה תמיד ניתן לקצר, אך וילון קצר יימצא חסר שימוש – לפחות בתור וילון.

הבטחה

ציינו שהאופציה הנוחה ביותר היא לרכוש וילון קיים, אם יחד עם זאת גם יש לקחת בחשבון שלא פעם גם וילון קיים עשוי להצריך קיצור, ולו כי החלון שלכם יותר נמוך. מכאן שנחדד ונציין שאם מראש מבקשים התאמה מלאה, הרי שתמיד ניתן להגיע אל עסק שמייצר וילונות בהתאם לדרישה, כך שניתן לבוא, להתרשם ממגוון הדגמים, למצוא מה שמחפשים ופשוט לציין את המידות הרצויות.

שיקולים אחרונים

רגע לקראת תפירת וילונות יש להבין האם מבקשים שהמוט יעבור בתוך לולאה אחת ארוכה, או לחלופין בתוך מקבץ לולאות קצרות. בנוסף יש לבחון האם מבקשים שרוחב הווילון ינחה לגבי רוחב הווילון, וזאת כי לעיתים מי שאוהב יותר כיווצים ייבחר במידה מעט יותר ארוכה של בד.

אלמנטים משלימים

לצד האופציה לבחור את הבד ואף לבחור את אופי התפירה הרצויה, גם יש לקחת בחשבון שיש מספר אלמנטים משלימים שמשפיעים באופן ישיר על כלל התוצאה. כך למשל יש לקחת בחשבון שיש לבחור בקפידה את סגנון המוט והסופיות ואף יש לבחון בקפידה האם מעוניינים להוסיף חבלי קשירה עבור איגוד הווילון. רכישה נעימה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *