איכות הסביבה היא אחד הדברים המעסיקים את כל ממשלות ישראל בשנים האחרונות. בריאות הציבור תלויה באיכות הסביבה. מי התהום משפיעים על החיים. שמירה על איכות הסביבה היא אחת המשימות העומדות בפני השר הממונה, מטעם ממשלת ישראל, השר להגנת הסביבה.

שמירה על איכות הסביבה

קצת על מה מותר ואסור

חוקים ותקנות נחקקים בכנסת ישראל ורק לאחרונה נכנס לתוקף חוק השקיות. אם בעבר בכל קנייה במרכול, בחנויות המזון השונות, השווקים ובתי המסחר אפשר היה לנצל מספר גדול של שקיות  ללא הגבלה הרי שמתחילת השנה הנוכחית כל שקית עולה 10 אגורות. בעלי המרכולים העידו בסקר שנעשה שמספר השקיות ירד בכ-70%. הישג לא רע. שמירה על איכות הסביבה היא גם על ידי מחזור בקבוקים, ניר וכלים חד פעמיים. מוצרים אלה ועוד רבים אחרים אינם מתכלים וגורמים לנזקים רבים. בין היתר, למשל, יש חוקים מתי אפשר לעשות פינוי דירות על מנת לוודא שתכולת הבית לא נזרקת למקומות אסורים או בשעות לא מותרות.

מה עושה המדינה?

למה זה חשוב?

לא אחת מוגשת תביעה כנגד מפעל על הזרמת פסולת ומים לנחלים ולים. זריקה של תכולת פינוי דירות, פינוי מחסן או פסולת של מפעלים מסכנת את המים, האוויר ובעלי החיים. המפעלים משקיעים כספים רבים במכשור למניעת התופעה. משחטות הקימו אגף פסדים. באגף זה מכונות הגורסות את כל הפסולת שנותרת לאחר שחיטת העופות. כל הנוצות, הקרביים ועופות שנפסלים נטחנים לאבקה שמוחזרת לתערובת של העופות במשקי החקלאים. כך אפשרית שמירה על איכות הסביבה.

אם כולנו נדע לשמור על איכות הסביבה נבטיח את בריאות הבאים אחרינו לעולם הזה. עד ששקית ניילון מתכלה באדמה לוקח זמן רב, קל וחומר ספה או מקרר של פינוי דירות. הדורות הבאים לא יוכלו ליהנות ממים נקיים בלי שמירה עליהם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *