לאחרונה השימוש בירי הולך וגובר. לא אחת אנחנו נחשפים לפעילות טרור ביהודה ושומרון בה המחבל משתמש ברובה/אקדח ויורה לעבר בית מגורים בו מתגוררת משפחה בת מספר נפשות. לא מזמן התקיים ירי לכיוון ביתה של משפחה שחגגה הולדת נכד שבסופו של האירוע נהרגו שני גברים ואישה. הדרישה של כוחות הביטחון מתושבי המקום לעשות מיגון נגד ירי לחלונות הבתים היא אינה דרישה מופרכת. המקרה המפורט אינו המקרה היחיד שהיה ויתכן שמיגון נגד ירי היה יכול למנוע את האסון הכבד. על אף שמרבית התושבים עושים מיגון נגד ירי יש כאלה שאינם מאמינים שזהו הפתרון. לדעתם המיגון אינו זה מה שיגן עליהם.

מיגון נגד ירי

מיגון נגד ירי במכוניות

גם במכוניות של תושבי האזור ושל ספקים המגיעים עם סחורות, אוטובוסים או רכבי כוחות הביטחון צריך לעשות מיגון נגד ירי. לא אחת מתקיימת פעילות חבלנית כנגד רכבים הנוסעים על כבישי יו"ש. בחלק מהמקרים נמנעו אסונות בנפש כי המכונית הייתה ממוגנת נגד ירי  לעומת מספר פעמים של מקרי מוות בהתקפות על מכוניות שלא היה בהן מיגון. המסכנה המתבקשת שמיגון נגד ירי יעיל וחוסך בקורבנות. ישנן חברות שאינן מוכנות לאשר לנהגים שלהם להגיע ליו"ש בגלל החשש מפני ניסיונות התנקשות של מחבלים ברכבים. אגד התנה את נכונותו לקיים קווי אוטובוס לאזור במיגון הרכבים שלו נגד ירי. כל רכבי כוחות הביטחון ממוגנים מה שעוזר להם להיכנס לכפרים ערביים כדי לפזר תושבים שמיידים אבנים על מכוניות של תושבי האזור.

מיגון נגד ירי במשימות אזרחיות

כל אישיות רמת מעלה בארץ ובעולם בעת הופעותיה בציבור מוגנת על ידי זכוכית שתמנע פגיעה בו במקרה של ירי לכיוונו. מיגון נגד ירי מחייב זכוכית עבה שתמנע חדירת קליע דרכה. להבדיל, בעולם התחתון מתקיימות יריות לבית של אחד ממשפחת הפשע. בדירות שאין בהם מיגון נגד ירי קיים סיכון לפגיעה באחד מבני המשפחה אף שהוא לא היה המטרה. אזרחים שמתגוררים בסמיכות למשפחת פשע מיגון נגד ירי מתבקש. הם עלולים להיקלע לקרב יריות אף שהיורים אינם מתכוונים לפגוע בהם. כדור טועה יכול לחדור לביתם ולפגוע באחד מבני משפחתם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *