המצב הביטחוני בישראל מצריך שבכל בית, בית עסק, מבנה ציבורי (בתי ספר, גנים, בתי חולים וקופ"ח וכל מבנה בו מתקהלים אנשים רבים בו זמנית) ומבנים של כוחות הביטחון יהיה ממ"ד (מרחב מוגן דירתי). אמצעי הלחימה של האויב מתקדמים משנה לשנה והמרחק אליו הם יכולים להגיע בשיגור טילים גדל עם הזמן ונכון לעת הזו יכול החמאס לשגר טילים שמגיעים עד תל אביב והחיזבאללה עד למרכז הארץ. זוהי הסיבה שלא רק תושבים המתגוררים בצמוד לגבולות חייב במיגון ממ"ד אלא כל התושבים במדינה.

מיגון ממ"ד

מיגון ממ"ד – לא לוקסוס

מיגון ממ"ד הוא הכרחי. מרבית בעלי הדירות הפכו את הממ"ד  לחדר עבודה, חדר משחקים או חדר ילדים המטרה שלשמה צורף ממ"ד לדירה היא ביטחון ליושבי הדירה בעת מקרה חירום כמו מלחמה או מבצע.

כמעט בכל הבתים בהם יש ממ"ד באזורים שאין מצב של לחימה הממ"ד הופך לחלק בלתי נפרד של הדירה. בהרבה בתים הופכים  את הממ"ד למחסן ובשעת אמת אין אפשרות להיכנס אליו אחרים  הפכו את החדר לחדר ילדים נוסף ובעת הצורך כולם יכנסו לחדר ויש כאלה שהפכו את הממ"ד לחדר עבודה. זה נכון בעיקר לאזורים "שקטים".

המרכז לעומת העורף

בניגוד לישובים במרכז הארץ תושבי  עוטף עזה נדרשים להשאיר את הממ"ד למטרות הגנה לאור המצב הביטחוני  באזור. בני המשפחה ישנים בחדר זה כמעט יום יום. חלק מהמשפחות באזור עוטף עזה מלינות את הילדים באופן קבוע בממ"ד וזאת כדי למנוע את הצורך להעבירם מהחדרים האחרים לממ"ד במקרה שיש הכרזה על צבע אדום. לעומת לחדרי הבית האחרים קירות הממ"ד עשויים מבחוץ ומבפנים מבטון. חלון הממ"ד ודלת עשויים מחומר חזק שכל חלק מהממ"ד ממוגן. חדרים אחרים שיש בדירה קירות הממ"ד עשויים בחוץ מבלוקים ומבפנים מבטון, חלון הממ"ד רחב וחזק והזכוכית בו ממוגנת, כך גם דלת הכניסה שעשויה בדרך כלל מברזל. הכוונה היא שהחדר יהיה ממוגן ובעת הצורך תימנע כניסת פגז או נפילים פנימה.

לכן, אם אכפת לכם מהחיים שלכם ושל המשפחה שלכם, אל תתפשרו על מיגון ממ"ד ברמה הגבוהה ביותר, באמצעות חברה איכותית, חדשנית ואמינה. הביטחון הוא מעל לכול!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *