מיגון חדר קיים

מיגון חדר קיים

ישראל נמצאת במצב לחימה עם שכנותיה. הגבול העזתי "חם" כבר זמן ממושך. ותושבי עוטף עזה "זוכים" למתקפות ירי כמעט מידי יום ביומו. תושבי האזור שהקימו את היישובים לפני שנים רבות, הקימו את בתיהם בלי חדר ממוגן. לאורך השנים היה צורך ממשי לעשות מיגון לחדר קיים. עלות מיגון חדר קיים נמוכה משמעותית מבניית חדר מוגן חדש.

מיגון חדר קיים

מיגון חדר קיים במקומות מסוכנים – חובה

  • בשנים האחרונות לא ניתן לקבל היתר בנייה מהרשויות אלא אם לבקשה צורפה הצהרה על בניית ממ"ד ביתי. גם מבקשי הבקשות לשיפוץ מבנים קיימים מתחייבים לבצע מיגון חדר קיים וזאת כדי להבטיח את יושבי הבית בעת פעילות ביטחונית.
  • מיגון חדר קיים בדירות התושבים הפך לפרויקט מיידי שיש לבצעו במהירות. במקרים בהם אפשר במהלך השיפוץ לבנות ממ"ד לשימוש בני המשפחה עושים זאת אבל במקרים רבים אין אפשרות לבנות ממ"ד, מה שהקמת חדר כזה מייקר מאוד את השיפוץ, מקצים את אחד החדרים שיהפוך לממ"ד לשעת הצורך. מיגון חדר קיים יוכל גם בעתיד לשמש חדר מגורים כפי שהיה לפני המיגון.
  • בעוטף עזה רוב התושבים הפכו את הממ"ד, או את החדר הקיים שנעשה בו מיגון כחדר ילדים. בקרבת הגבול הכניסה לממ"ד היא תוך מספר דקות מרגע הישמע צבע אדום וילדים מן הסתם שנמצאים במתח מתמיד טוב שישנו בממ"ד ולא יהיו צורך להעירם ולהעבירם מחדרם לחדר המוגן. הוכחה לכך הייתה לפני כחודשיים בבאר שבע שאם הצילה את ילדיה והכניסה אותם לממ"ד ושניות לאחר מכן הבית שלהם נהרס מפגיעה ישירה.
  • גם במבנים ציבוריים יכולים למגן חדר קיים. בתי ספר שהוקמו לפני שנים רבות. מספר הילדים הולך וגדל משנה לשנה. אמצעי המיגון אינם מספיקים מה שיכול להביא להחלטה למגן חדר קיים ששימש ככתה לימודית ובשעת הצורך הוא יהפוך לחדר מוגן לתלמידים נוספים.
  • בבנייני משרדים ובתי עסק מרבים למגן חדר קיים כממ"ד את המחסן, הארכיון ואפילו המטבחון. בכל קומה מוקצה חדר רגיל לשימוש במצב חירום כממ"ד, כל עובד יודע איפה החדר המוגן ובנוסף חלה חובה על הנהלת המשרד לתלות שלט שמורה על מיקום הממ"ד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *