הגשת תביעה על הוצאת דיבה הפכה לנפוצה מאוד בשנים האחרונות. בעידן האינטרנט והרשתות החברתיות ההשלכות של הוצאת דיבה הן חמורות מאוד, ויכולות להשפיע על האדם באופן מיידי, ולמשך שנים רבות, ולכן רבים מודעים יותר לזכויות שלהם במקרים של הוצאת דיבה נגדם, והיום הרבה יותר אנשים פונים להגשת תביעה על הוצאת דיבה במקרים כאלו.

אם גם אתם חושבים על הגשת תביעה על הוצאת דיבה, קראו את המאמר הבא אשר יסייע לכם להבין כמה דברים חשובים לפני שמגישים את התביעה.

חובת ההוכחה

דרך האינטרנט ישנם המון דרכים לפרסם דברי דיבה מבלי להזדהות, ומבלי שהצד השני ידע מיהו באמת המפרסם. לכן, אם אתם רוצים להגיש תביעה על הוצאת דיבה עליכם להיות מסוגלים להוכיח כי האדם אותו אתם תובעים הוא אכן המפרסם. גם כאשר מדובר בפרסום ברשתות החברתיות, עליכם לוודא כי האדם נגדו אתם מגישים את התביעה הוא המפרסם המקורי, ולא רק שיתף את הפרסום בדרך כזו או אחרת. לכן, לפני הגשת התביעה בדקו היטב את המקור המפרסם את הדיבה, ובמידת הצורך כדאי להשתמש בחוקרים מקצועיים המתמצאים בחקירות אינטרנט בכדי למצוא את האשם האמיתי אותו תתבעו. ללא הוכחה כי הוא המפרסם, יהיה לכם קשה מאוד, עד בלתי אפשרי, להציג את הטענות שלכם בבית המשפט או לקבל פיצויים על כך.

חשיבותו של עורך הדין

למרות שתביעות דיבה הפכו לנפוצות הרבה יותר היום מאשר בעבר, ולמרות ההתקדמות של הפסיקות בתחום, עדיין מדובר בתחום שלא נידון מספיק בבתי המשפט ולא לכל עורך דין יש ניסיון בתביעות בתחום הזה. אם אתם רוצים להיות בטוחים שתקבלו את הפיצויים המגיעים לכם, או צו איסור פרסום מבית המשפט, עליכם להיות מיוצגים על ידי עורך דין מקצוע אשר מכיר היטב את התחום, יש לו ניסיון רב בו והוא באמת יכול לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר ולנהל את התיק על הצד הטוב ביותר.

לכן, בקשו המלצות מאנשים שאתם מכירים ונסו למצוא עורכי דין עם כמה שיותר ניסיון והתמחות ספציפית בתחום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *