חשיבות שיקום המבנה בזמן

שיקום חיצוני למבנים, במקרים מסוימים, הוא הכרחי ואף חובה. במבנה רעוע, כזה שקיים שנים רבות ואבניו מטים ליפול, ראוי לחדשו או לחזקו כמה שיותר מהר כדי למנוע אסון שיכול להתרחש עם המבנה ייפול חלילה על בני אדם.

אופן ביצוע תיקון ותחזוקת מבנים |
תנועה לא רצויה בבניינים, עלולה לגרום למצב לא נעים בכלל ודאגה רבה לדיירים השוכנים בו. עתיקות, הפרעה פיזית וחומרי בניין לקויים, הם רק חלק מהגורמים שיכולים להשפיע על שלמותו המבנית של נכס קרקעי.

למרבה המזל, אמנם ישנן סיבות רבות לכך שבניין יכול להתמוטט, אך טכנולוגיית התיקון המודרנית וההתקדמות בטכניקות היישום, גורמות לכך, שפתרונות יעילים עומדים לרשות המהנדסים, כדי להתמודד עם הבעיה.

תהליך התיקון למבנה רעוע |
במקרים של בעיות ביציבות מבנה, מומלץ לבעלי הבתים, לפנות למבטח הבית שלהם אם יתפתחו סדקים בנכס. הם עשויים למנות שמאי מומחה שיעקוב אחר המצב לפני שייחשבו עלויות כנדרש. שמאות זו יכולה לארוך זמן מה, אך תמיד כדאי לחכות לאבחנה הנכונה. אם בסופו של דבר יש צורך בתיקונים מבניים, החדשות הטובות הן שעכשיו ניתן לבצע אותן בהפרעה פחותה ממה שהיה בעבר.

טכניקות לתיקון מבנים |
קיימות מספר שיטות, להתמודדות עם סוגים שונים של תיקונים מבניים. לדוגמא, קורוזיה של קשירות בקיר החלל, בעיה נפוצה ואופיינית לבעלי נכסים עם קירות חלל, כוללת אסטרטגיות תיקון פשוטות ומבוססות למדי.

ניתן להתקין יריעות פלדה אל חלד חדשים, או להתקין אותם לקירות באמצעות שרפים או באופן מכני. ניתן לבודד או להסיר את הקשרים הפגומים או המקולקלים במידת הצורך, אך במצבים ספציפיים מסוימים – ניתן אפילו להשאיר אותם במקום.

סדקים בקיר מבנה – האם זה מוכר |
בעיה אחת שאנחנו יכולים להיתקל בה היא סדק בקיר, כתוצאה מתנועה באדמה התומכת בקירות וברצפות. תנועה זו במבנה הבניין מכונה בדרך כלל שקיעה, ושוב ישנן מספר דרכים בהן ניתן לתקן את הסדקים והנפיחויות, המתרחשים בקיר כתוצאה מתנועת קרקע. כמובן שבמקרים כאלו אסור לחכות וחייבים להזמין מהנדס במהירות האפשרית לכם.

במבנים ישנים הדורשים שיקום ישנן בעיות של טחב ועובש לפעמים מתוך התיישנות של המבנה ועוד סיבות נוספות…

בבל איטומים אנו מספקים שירותי טיפול בעובש מקצועי לפרטים לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *