איטום מרפסות הינה פעולה חיונית עבור כל מי שחי בבית עם מרפסת. אין ספק כי מרפסת יכולה להוסיף המון לאורח החיים, ניתן להירגע עליה אחרי יום קשה בעבודה, לארח עליה חברים ומשפחה וסתם לשבת וליהנות מהנוף. אך על מנת ליהנות מכל היתרונות של בית עם מרפסת, חשוב לתחזק אותה בצורה הנכונה. מרפסת שאינה מתוחזקת הינה מרפסת שעלולה לסכן את בעלי הדירה ואת השכנים שלהם. במקרים בהם ישנה נזילה מהמרפסת למרפסת של השכנים שנמצאים קומה אחת למטה למשל, חשוב לטפל במקום הנזילה מוקדם ככל האפשר כדי למזער את הנזק למינימום. איטום מרפסות בזמן יכול למנוע לחלוטין מקרים מסוג זה, דבר שישמור על יחסי שכנות טובים יותר וימנע הוצאות מיותרות.

איטום מרפסות – כל מה שאתם חייבים לדעת לגבי המרפסת שלכם

כאמור, איטום איכותי ומקצועי של מרפסות הינו חיוני עבור המרפסת שלכם, עבור השכנים שלכם ובמיוחד עבור השקט הנפשי שלכם. בדיוק כפי שיש צורך לבצע איטום גגות או איטום קירות אחת לתקופה, כך בדיוק יש לבצע גם איטום של המרפסת. מומלץ לבצע את האיטום לפני שמתחילות הנזילות והצעקות מהשכנים שגרים מתחתיכם, אך במידה ומפספסים את התזמון הנכון, תאלצו לחכות לייבוש מלא של הנזילה ורק לאחר מכן להתחיל במלאכת האיטום. כמו כן, חשוב לוודא שהמרזב במרפסת נקי ותקין, היות ולא פעם נזילות מתרחשות בגלל חוסר תחזוקה של המרזבים. ברגע שהמרזב נסתם, מי הגשמים אינם יכולים להתנקז החוצה, דבר שגורם להצפה של המרפסת. במידה ולא מטפלים בכך בזמן, המים יחלחלו בסופו של דבר דרך האיטום ויגרמו לנזילה. מעבר לכך, איטום לקוי עלול לגרום גם להופעה של עובש על קירות המרפסת. מי הגשמים עלולים לחדור פנימה ולפתח כתמי רטיבות. לכן חשוב אחת לתקופה להזמין איש מקצוע, כדי שיבדוק את עמידות האיטום ובמידת הצורך יבצע את התיקונים הדרושים.

לסיכום, איטום מרפסות בזמן המבוצע על ידי חברת איטום מקצועית ומנוסה יכול למנוע מכם לא מעט כאבי ראש והוצאות מיותרות. מרפסת שאינה אטומה עלולה לגרום לנזילות אצל השכנים מלמטה, התפתחות של עובש ופטריות ואף לערער את היציבות של כל המרפסת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *