איטום גג בבניין חדש

איטום גגות הוא תהליך שיש לבצע כבר בשלב בניית המבנה, ומטרתו להבטיח שמי גשמים ינוקזו בצורה תקינה ולא יחדרו פנימה. על מנת להגיע לתוצאה הרצויה, חשוב מאוד לדאוג לשיפוע נכון של הגג, כך שמי הגשמים יתנקזו אל המרזבים הקבועים במבנה, וכמובן – לבצע את עבודות האיטום באמצעות חומרים מתאימים בעלי תו תקן. איטום גגות שמתבצע בצורה טובה בזמן הבנייה יכול להחזיק בדרך כלל בין 15-10 שנים, ואמור להבטיח חורפים יבשים גם כשהם סוערים במיוחד. במהלך שנים אלה חשוב לבצע תחזוקה מקצועית של הגג, הכוללת ניקוי וסתימת סדקים.

חידוש עבודת האיטום

לאחר שחלפו 15-10 שנים, או אם במקרה עבודת האיטום הראשונית לא התבצעה בצורה מקצועית זה יכול להיות גם קודם, חשוב מאוד לחדש את איטום הגג. זאת משום שחומרי האיטום עוברים בלאי טבעי, ועלול להיגרם מצב שהם כבר לא יוכלו להתמודד עם פגעי החורף שיגיע. במצבים שכאלה יש להזמין חברה מקצועית המתמחה בתחום של איטום גגות, ואשר תוכל לבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר. חשוב מאוד להזמין חברה המעסיקה אנשי מקצוע, שידעו להתאים את חומרי האיטום לחומרים שכבר נמצאים על הגג. חשוב להקפיד על כך שהחומרים החדשים בהם עושים שימוש יהיו מאותה משפחה של החומרים בהם השתמשו קודם, משום שרק כך הם יוכלו להיצמד זה לזה ולהבטיח איטום מושלם. חומרים שאינם מאותה משפחה יאחזו פחות טוב זה בזה, והדבר עלול לגרום לכך שמים יצליחו לחלחל אל תוך המבנה.

החומרים מהם עשוי חורף יבש

ישנם מספר חומרים נפוצים שבאמצעותם מבצעים איטום גגות, וביניהם:

  • יריעות ביטומניות – יריעות העשויות מחומרים ביטומנים כגון פוליאסטר, פוליפרופילן, ביטומן ועוד. כשהן מותקנות כמו שצריך יריעות אלה מספקות הגנה מושלמת בפני חדירת מים.
  • זפת חם – שיטת איטום ישנה, אולם כשמבצעים אותה בצורה נכונה היא מספקת איטום מושלם של הגג בפני רטיבות וגשמים.
  • חומרי איטום ביטומניים – חומרים המיושמים על הגג במריחה ומצוינים לאטימת סדקים.
  • חומרי איטום אקריליים – מתאימים במיוחד לאיטום גגות מבטון חשוף ו/או לגגות קטנים במיוחד.
  • חומרים פוליאוריטניים – חומרים חזקים וגמישים הידועים בחוזק ובעמידות שלהם. מיושמים באמצעות מריחה או התזה, ומתאימים לגגות בעלי צורה גיאומטרית שאינה מאפשרת הנחה של יריעות ביטומניות.
  • חומרים פולימריים – המיושמים במריחה או בהתזה, על פי הצורך. מתאימים לגגות בטון ישנים או חדשים, לגגות שנאטמו ביריעות ביטומניות הזקוקות לחיזוק, לגגות שנאטמו באמצעות חומרים אקריליים, לגגות פח, לגגות אסבסט וכן לקירות חיצוניים.
  • יריעות EPDM(אתילן, פרופילן, דיאן, מונומאר) – יריעות חזקות וגמישות בעלות אורך חיים גבוה במיוחד. מיושמות על הגג בשיטת ההדבקה או ההנחה החופשית. החיסרון – לעתים נסדקות או נקרעות וקשה מאוד לאתר את מקום הסדק / קרע, מה שמצריך הרבה פעמים החלפה של היריעה כולה.
  • יריעות PVC– יריעות תרמופלסטיות חזקות וגמישות העמידות למשך 20 שנה לפחות. גם יריעות אלה מיושמות על הגג בהנחה חופשית או בהדבקה, וגם החיסרון שלהן הוא הקושי באיתור כשל כמו סדק או קרע.

 

כדי שיהיה לכם חורף חם ויבש

אם אתם עומדים בפני בניית בית חדש, או שאתם צריכים לחדש את איטום הגג הקיים בגלל כתמי רטיבות או נזילות, חשוב מאוד שתפנו רק אל חברה המתמחה בתחום, הפועלת ברישיון ואשר ביצעה עבודות רבות בתחום. חשוב שתוודאו שהחברה עושה שימוש בחומרי איטום בעלי תו תקן, משום שחלק מהחומרים בהם עושים שימוש לצורכי איטום גגות הינם חומרים רעילים, שמאוד לא כדאי לשאוף אותם. אם מדובר בגג ישן, חשוב שתוודאו שהחומרים בהם בוחרים עובדי החברה להשתמש מתאימים לחומרים שכבר מיושמים על הגג, על מנת שבסיום העבודה תוכלו להיות בטוחים שהחורפים הבאים יעברו עליכם בנעימים וחשוב ניקיון אחרי שיפוץ. בהצלחה!

איטום

צרו קשר עכשיו!