הסרת חלודה ממתכת? אפשרי!

חלודה היא צורה של קורוזיה הנוצרת על פני השטח של ברזל ופלדה. ניתן להסירו באמצעות נוזל כגון חומצה, אלקלית או אקונומיקה. חלודה היא תוצאה של תגובה של ברזל עם חמצן ולחות. היא נוצרת על משטחי מתכת שהיו חשופים לאורך זמן.

כיצד מסירים חלודה?

יש אנשים שחושבים שלא ניתן להסיר חלודה ממתכת כי זה הברזל עצמו. אבל זה לא נכון. ניתן להסיר את החלודה מהמתכת אם המתכת נחשפה לחומצה, אלקלי או אקונומיקה.

מכיוון שחלודה למעשה לא פוגעת במתכת אלא רק נוצרת על פני השטח שלה וניתן להסירה בעזרת כימיקלים אחרים, אפשר להסיר חלודה מבלי לפגוע למתכת בשום צורה.

תהליך הסרת חלודה ממתכת נקרא "פסיבציה". פסיבציה היא תהליך שמסיר את החלודה מהמתכת באמצעות חום, כימיקלים או שילוב של שניהם. ניתן להסיר חלודה באמצעות מגוון שיטות, אך אחת השיטות היעילות ביותר היא שימוש באמבט קרח יבש.

תהליך זה מתחיל בהנחת המתכת על משטח נקי ולאחר מכן הטבלה במים קרים למשך 5 דקות. השלב הבא יהיה להניח את היצירה באמבט קרח עם קרח יבש למשך 10 דקות לפני הוצאתו מהאמבטיה.

לסיכום, חלודה היא סוג של קורוזיה המתרחשת על ברזל או פלדה כאשר היא באה במגע עם מים. לא ניתן להסיר אותו על ידי כביסה, קרצוף או הברשה ומומלץ לבחור חומר ניקוי ייעודי להסרת חלודה ממתכת. סוגי החלודה הנפוצים ביותר הם החלודה של ברזל ופלדה עקב חשיפתם ללחות וחמצן, לכן, חשוב להקפיד על היגיינה ולתרגל אמצעי מניעה על מנת למנוע היווצרות חלודה על הרכוש או החפצים שלכם.

צרו קשר עכשיו!