תאונות עבודה – היכן הן קורות

מקום העבודה יכול להיות מקום מסוכן. מדי שנה סובלים מיליוני אנשים מתאונות עבודה ופציעות. הם נעים בין חתכים קלים וחבורות לפציעות חמורות יותר כגון עצמות שבורות, כוויות וטראומה בראש.

עובדים נמצאים בסיכון גבוה לתאונות בגלל אופי עבודתם. הם נחשפים לכימיקלים ולחפצים חדים על בסיס יומי. הם גם צריכים לשאת ציוד כבד ברחבי מקום העבודה. זה מקשה עליהם להימנע מתאונות כאשר עובדים במקומות קרובים עם עובדים אחרים או כאשר נושאים חפצים כבדים במעלה או במורד מדרגות או רמפות.

יתרה מזאת, עובדים שעובדים באתרי בנייה נמצאים בסיכון גבוה יותר להיפצע מנפילת חומרים או ציוד מאשר אלה שעובדים בסביבה משרדית שבה קיים פחות סיכון לנפילת חומרים או ציוד.

תאונות עבודה יכולות להתרחש בכל מקום ובכל זמן מאתרי בנייה למשרדי רפואה ועד משרדים. הם יכולים להיגרם מכל דבר, החל מציוד פגום ועד לסביבה לא בטוחה או חוסר הכשרה או פיקוח .נמצא כי ניתן היה למנוע רבות מהתאונות הללו בעזרת אמצעי בטיחות או נהלים טובים יותר.

מה זו תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא סוג של תאונה המתרחשת במהלך העבודה. זה אירוע שמתרחש בעבודה, והוא גורם לפציעה או שיש לו פוטנציאל לגרום לפציעה. תאונות עבודה נגרמות בדרך כלל מתנאים או ציוד לא בטוחים, והן יכולות לקרות בכל ענף.

ישנם סוגים רבים ושונים של תאונות עבודה שיכולות להתרחש במקום עבודה. הסוגים הנפוצים ביותר הם החלקות ונפילות, מגע עם חפצים או ציוד, חשיפה לכימיקלים או חומרים מסוכנים (כגון עופרת), מאמץ יתר בזמן הרמת חפצים כבדים כגון רהיטים, תקלות בציוד כגון התקלות מכונות ללא אמצעי בטיחות מתאימים. להגן על העובדים מפני פגיעה, וכן

למידע על פיצוי כספי מתאונת עבודה >>>

 

צרו קשר עכשיו!