זכויות לאלמנים של ניצולי שואה שחשוב להכיר

בשנת 2014 חל שינוי ביחס הזכויות לאלמנים ואלמנות של ניצולי שואה. עד אז, הזכויות שלהם היו מאוד מוגבלות ולכן הם לא תמיד יכלו לקבל את הפיצויים שהגיעו להם. בשנה זו, מדינת ישראל החליטה להגדיל באופן ניכר את הסיוע לאלמנים ואלמנות של ניצולי שואה וכן להגדיל את הזכאות לתגמולים עבור ניצולים, ממצב בו הם קיבלו משלוש שנים עד למצב בו הם מקבלים את הסיוע כל שארית חייהם בסכום מוגבל. 

במהלך השנים, זכויות שונות הושוו, כך שבני זוג יקבלו את אותן זכויות כמו במקרים של חוקים אחרים שעסקו בתחום, זאת בהתאם למקום בו הם שהו במהלך המלחמה, וכן מתי עלו ארצה. היו מגוון רחב של היבטים אשר השפיעו ועדיין משפיעים על אופי חלוקת הפיצויים שניתנו, לא רק לניצולי שואה עצמם אלא גם לאלמנים ולאלמנות שלהם. 

מה שכן, מדינת ישראל הכירה בכך שהיא צריכה לתמוך לא רק בניצולים עצמם אלא גם באלמנים ואלמנות של ניצולי שואה, ובהמשך גם בית המשפט העליון הכיר בכך והרחיב באופן משמעותי את הזכאות של בני זוג. 

איך אפשר ליהנות מזה?

בשביל לקבל את הפיצויים המגיעים על פי חוק, יש לפנות לעורך דין שמתעסק בתחום של פיצויים לניצולי שואה, בין אם הוא עובד מול ממשלת ישראל ובין אם הוא עובד מול ממשלת גרמניה, לשכור את שירותיו על מנת שיטפל בעניין. 

הוא ידע להסביר אילו מסמכים צריך להציג, למי יש לשלוח אותם ובצורה כזו, יהיה ניתן להתגבר על הבירוקרטיה הכרוכה בעניין ולבצע את מה שנדרש בשביל לקבל את הפיצויים המתחייבים על פי חוק. יש לקחת בחשבון זה עלול לקחת זמ, ולכן רצוי להתחיל בתהליך כמה שיותר מוקדם. 

לקבלת מידע נוסף על פיצויים לנפגעי שואה מגרמניה >>>

צרו קשר עכשיו!