בקשה להוצאת רשיון לחשמלאי

בדיקת קרינה מארון חשמל

ארון החשמל שלנו, בבית או בעסק, הוא המקור אליו מגיעים וממנו יוצאים כל הכבלים וחוטי החשמל. למעשה, הוא מה שמאפשר לנו ליהנות מאספקת חשמל במבנה, שכן הוא מחובר אל מערכת החשמל האזורית, הארצית, וכך אנחנו מחוברים למונה של חברת החשמל ומכאן גם למערכת החשמל.

הבעיה היא, שארון החשמל שלנו גם עלול לייצר קרינה. אנחנו לא תמיד מודעים לכך, אך בגלל המערכות שמותקנות בו ובגלל החוטים והכבלים, הרי שאנחנו יכולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם קרינה משמעותית במבנה, מה שכמובן עלול לפגוע בבריאותנו ובבריאות כל הדיירים או העובדים במקום.

על מנת להתגבר על בעיה זו, עלינו לעשות דבר מאוד פשוט. להזמין גורם מקצוע שיבצע בדיקת קרינה מארון חשמל ויבדוק את מצב הקרינה. כך אנחנו נדע באיזה סטטוס נמצא הארון ומה עלינו לעשות בשביל להתמודד עם המצב. חשוב להדגיש, ההמלצה היא להשתמש בשירותיו של גורם מקצועי, כמה שיותר מהר, עוד בטרם אנחנו מאכלסים את המקום באנשים, על מנת שיהיה ניתן לטפל בבעיה בטרם משתמשים במבנה. סביר להניח שבשלב מאוחר יותר, זה הרבה יותר מסובך ועלול לפגוע בשגרת החיים שלהם.

כיצד מבצעים את הבדיקה

הבדיקה מתבצעת על ידי בודק מוסמך שיש לו את כל האישורים וההכשרות הנדרשות, כולל מהמשרד לאיכות הסביבה. הוא יבחן את הקרינה באמצעות מכשירים וכלים שונים, אשר מודדים אותה ובוחנים האם היא עברה את הרף המותר או לא.

צריך להדגיש, יש סוגים שונים של קרינות, כולל קרינה ממיינת וקרינה בלתי ממיינת. שתיהן משפיעות בצורות שונות על לוחות חשמל בארון החשמל וכך גם עלינו, ובהתאם לכך אנו צריכים להתאים את עצמנו למצב. בדרך כלל קרינה מארון חשמל, היא קרינה בלתי ממיינת. ההשפעה שלה היא לא מיידית, אך היא ארוכת טווח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *