כולנו זקוקים לחשמל במשך רוב שעות היום, הוא הכרחי בבית במשרד ובמפעל וגם ברחובות ובפארקיםפ ואתרי נופש. תקלה חשמלית עלולה לשבש את סדר היום שלנו ולדרוש טיפול מיידי כדי שנוכל להמשיך לעבוד עם המחשב, כלי הבישול או להדליק מנורות ולכן יש לעשות כל מה שניתן כדי להימנע ככל האפשר מתקלות, כלומר להקפיד על תחזוקה נכונה של מערכת החשמל. מדובר בתשתית הכוללת בין היתר ארונות חשמל מפסקים ושקעים, אשר חשופים לפגיעות וזיהום ועלולים להיפגע מגורמים חיצוניים. במקרה של תקלה כמו נתיך שרוף מומלץ לקרוא במהירות האפשר לחשמלאי מוסמך ולא לנסות לפתור את התקלה בעצמנו מאחר שאנו עלולים לגרום נזק כבד.

איך מאתרים במהירות תקלה

אמצעי מדידה רבים ופשוטים להפעלה ניתנים לרכישה בחנויות המתמחות בכך, ושימוש בציוד המתאים יאפשר לנו לאתר מהר את התקלה ולהסביר לחשמלאי המוסמך מה מצריך תיקון. בין אביזרי המדידה ניתן לציין מודדי מתח ודקרים, קרוקודילים ושקעי בננה. כדאי כמובן לרכוש אותם רק מספק ידוע עם המלצות ומוניטין, ולא להתפתות למבצעים והנחות של גורמים בלת ידועים. רמת האמינות של הספק תעלה ככל שרמות הדיוק והעקביות גבוהות יותר. תקלה ברכיבי מדידה עלולה לגרום גם תקלה במוצר החשמלי עצמו ולגרום להחלפתו ולעלויות גבוהות. לכן חברות אמינות משתדלות לייצר רכיבים עמידים ועם דרגת דיוק גבוהה.

מדוע טיפול עצמי בתקלות עלול להסתיים רע

חוטי חשמל ומפסקים לקויים, רטובים או סופגי לחות נראים אולי פשוטים לתיקון אבל פעולה זו מחייבת ידע טכני וניסיון. רק מי שמבחין היטב בין החוטים השונים יכול להיות בטוח שיידע לתקן את התקלה ולא להתחשמל. כמו כן בעיות כמו נתיכים שרופים או אביזרי חשמל אחרים, מעבר לרמה בסיסית של החלפת מנורה באחרת – דורשים החלפה על ידי אנשי מקצוע, מאחר שהם מספקים את הרכיבים שאינם נמכרים מחוץ לחנויות חשמל מסוימות. כאשר מכשיר חשמלי מפסיק לתפקד, יהיה לעתים קשה לאתר את מקור התקלה ולכן עדיף תמיד להמתין לבואו של טכנאי או חשמלאי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *