מתי ניתן לאבחן אוטיזם?

כל הורה רוצה לקוות כי הילד שלו בריא ושלם והוא לא סובל מכל בעיה. כאן העולם מתחלק לשני ים. יש את ההורים שלא יפספסו כל בדיקה שרק ימליצו להם על מנת לשלול בעיות. כל חשד קל שבקלים יריץ אותם אלך רופא הילדים והם לא יתנו לעצמם מנוח בכל מה שקשור להתפתחות התקינה של הילד. מנגד ישנם ההורים אשר מאמינים בלב שלם כי הילד שלהם מושלם לגמרי ואבוי למי שינסה לערער על כך.

טלי אנגור ומומחים נוספים בתחום יעידו כי גם אם יצוצו סימני אזהרה או ידלקו אורות אדומים, הם עדיין ינסו לטשטש את העובדות תוך שכנוע עצמי עמוק כי הכול עם הילד שלהם בסדר. מהי הדרך הנכונה מבין שניהם? מהי הגישה הטובה עבור הילד? נדמה כי מדובר פה בשתי קצוות קיצוניים ודרך האמצע היא זו שאמורה להכריע.

אבחון אוטיזם

כשמבררים איך לטפל באוטיזם, חשוב לדעת כי כאשר מדובר באוטיזם קיימת משמעות רבה באבחנה המוקדמת. ההורה מהסוג הראשון יעלה מהר מאוד במקרה של בעיה כזו ועל כן הוא גם יוכל להעניק לילד שלו את הטיפול הנכון והטוב ביותר. ההורה מהסוג השני יתכחש למציאות הזו והוא לא יבין כי ישנה בעיה עד שהיא כבר תתגלה במלוא עוצמתה.
אוטיזם למעשה אפר כבר לאבחן בגיל שנה וחצי כאשר הילד בהחלט צעיר. ככל שיתחילו לטפל מוקדם יותר בבעיה, הילד יוכל אחר כך להתפתח טוב יותר. חשוב לדעת כי אוטיזם זה משהו שבהחלט ניתן לשיפור ולקידום וילדים אשר מקבלים את ההכוונה הנכונה ואת הטיפול המתאים, מצליחים טוב יותר בכל תחום.

מתי מופיע האוטיזם?

האוטיזם עשויה להופיע כבר בגיל הינקות והיא ובילדות המוקדמת כאשר היא עשויה להשפיע על תחומי התפתחות שונים. על הדיבור שזה כולל למידת השפה והבנה של השפה, על המשחק ועל המגע של הילד עם אחרים. חשוב לדעת כי התסמינים אינם קבועים והם גם לא אחידים אצל כולם. כי האוטיזם קיים בכמה וכמה רמות שונות כאשר הטווח כולל תפקוד כמעט תקין עד תפקוד לקוי ומנותק מהעולם לחלוטין.
ברור כי האבחון המוקדם יוכל לסייע רבות כפי שפרטנו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *