שיטת הגמילה מהרטבה לילית מתאימה לכל ילד או ילדה שהם בני ארבע ומעלה. בגיל זה אמורים רוב הילדים לשלוט במערך הגופני ולעצור את מתן השתן בשעות הלילה באופן ספונטני.

בפועל, ילדים רבים אינם מתעוררים עקב הצורך להטיל את מימיהם ולכן הם מרטיבים בלילה. 

השיטה של ד"ר קובי שגיא

ד"ר קובי שגיא פיתח שיטה מתוחכמת המלמדת את הילדים באופן תיאורטי ומעשי להפעיל כראוי מערך זה כדי להיות מסוגלים לעצור את השתן גם באמצע הלילה ולגשת לשירותים. הליך הלמידה הוא בן כמה חודשים ומתאים לכל ילד מגיל ארבע ואילך אשר מרטיב את בגדיו ואת המצעים בכל לילה או במשך כמה לילות לאורך השבוע.

המפגשים עם ד"ר קובי שגיא וד"ר טל שגיא הם מפגשים נעימים ונעשים ברוח טובה ועם המון חיוכים. הרופאים מחזקים את רוחם של הילדים אשר חשים באי נעימות רבה עקב העובדה שהם מרטיבים, דבר המונע מהם לישון בלילות מסוימים אצל קרובי משפחה או חברים כפי שעושים אחיהם או חבריהם.

שיתוף הפעולה והדרך החיובית היא זו שמפלסת את הדרך להגיע לתוצאות המצוינות שהן הפסקה בהדרגה של ההרטבה הלילית, עד הפסקתה לחלוטין.

הליך הביצוע של שיטת הגמילה 

הורים וילדים סבלניים ובעלי אורך רוח שהם חדורי מוטיבציה והרבה רצון להפסיק את נושא ההרטבה שאינו נעים בעיקר למרטיב אך גם גורם להרבה עוגמת נפש להורים, מתאימים לתוכנית זו. ההורים שותפים לדרך כיוון שהם  נאלצים לקום באמצע הלילה ולסייע לילד להחליף את בגדיו ולהניח על מיטתו סדין ושמיכה נקיים כדי ליצור לו הרגשה נעימה וחמימה בשעות היממה שנותרו לו עד היקיצה. 

גמילה גם עבור ילדים גדולים 

תופעה זו קיימת גם בקרב ילדים בגילאי שמונה, עשר, נערים בגיל העשרה ואפילו אחוזים בודדים של בני 18 ומעלה. ככל שהילדים גדולים יותר הופך הדבר למגביל הרבה יותר ולכן השיטה של ד"ר קובי שגיא מעניקה מעטפת הכוללת למידה, התנסות ושיחות כדי להבין מהיכן נובעת התופעה ולטפל בה כדי להתגבר על הבעיה ולאפשר גם להם חיים נורמטיביים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *